Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çalındığında Kitlenen Laptop Bilgisayarınız mı Çalındı ?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Çalındığında Kitlenen Laptop Bilgisayarınız mı Çalındı ?
Çalındığında Kitlenen Laptop  Bilgisayarınız mı Çalındı ?

Üniversite öğrencilerinin ve iş adamlarının sıkça karşılaştığı hırsızlık olayları insanların canını sıkmış durumda. Bilgisayarınız çalındığında yapmanız gereken bir sms ile bilgisayarı kullanılmayacak hale getirmek.Bu işlem için neler gerekiyor peki ?

Bilgi hırsızlığına önlem olarak önde gelen bilgisayar üreticisi Lenovo tarafından geliştirilen teknolojiyle bilgisayar, kullanıcıdan gelen bir SMS ile kendisini kullanıma kapatacak. Önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sürülecek ve Üçüncü Nesil (3G) mobil iletişim yeteneğine sahip olacak ”Thinkpad” serisi dizüstü bilgisayar, kullanıcıdan gelen SMS mesajı doğrultusunda eğer açıksa bilgisayarın ilk çalışma belleğinin yüklü olduğu BIOS’dan (Basic Input/Output System) başlayarak cihazı, çeşitli katmanlarda hızlı bir şifreleme yaparak kilitleyecek. Eğer cihaz o an kapalıysa, bu işlem açıldığı an devreye girecek. Önden gelen BIOS üreticilerinden Phoneix ile birlikte geliştirilen teknolojiyle bilgisayar, söz konusu SMS’i aldığı zaman kullanımı engelleyecek ancak bilgileri silmeyecek. Cihazı yeniden çalıştırabilmek için önceden tanımlanan şifrenin girilmesi şart olacak. Sistemin sorunsuz çalışabilmesi için de dizüstü bilgisayarın GSM şebekeleri kapsamında bulunması yeterli olacak.

Çalındığında Kitlenen Laptop Bilgisayarınız mı Çalındı ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Suni Yağmur Oluşumunda Kimyasal Tepkimeler İstanbul Esenyurtta Kiralık ve Satılık 2+1, Kiralık 3 Artı 1 Evler Google Adsense Rekoru Performans ve Dönem Ödevleriniz için Kapaklar Nokia 1100 Rekor Kırıyor. Thomas Alva Edison ve İcadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır