Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bulut Depolamada Hesapların Kontrolü – Yönetimi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Bulut Depolamada Hesapların Kontrolü – Yönetimi
Bulut Depolamada Hesapların Kontrolü – Yönetimi

31 Ağustos akşamında patlak veren iCloud saldırısı, Kate Upton, Jennifer Lawrence gibi pek çok ünlünün özel fotoğraflarının internete düşmesine ve iCloud hesaplarının ele geçirilmesine neden olmuştu.

bulut hesap denetimi

Bu yazımızda bulut hesapların kontrolü, bulut hesapların yönetimi, bulut hesapların güvenliği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yaklaşık 15 gün önce patlak veren iCloud saldırısı ile pek çok kullanıcı, hem iCloud hem de diğer bulut depolama servislerinde güvenliğin ne denli zayıf olduğunu gördü. Özellikle ünlü isimlerin internete sızdırılan mahrem fotoğraf ve videolarından sonra çeşitli güvenlik önlemleri alınsa da halen çalınan fotoğraf ve videolar internete düşmeye devam ediyor.

Bulut Hesapların Kontrolü – Yönetimi

Bugün dahi ünlülere ait olan fotoğraflar internete sızdırılmaya devam ederken hem kullanıcılar hem de bu alanda hizmet veren firmalar, hesapların bu aşamada ne denli güvenli olduğunu bilmiyor. Genellikle çift doğrulama ve güçlü parola gibi öneriler sunulsa da hesapların deneme  – yanılma yöntemiyle ele geçirildiği söyleniyor.

Öncelikle bulut hesapların çalışma şekline göz atmak gerekiyor. Telefonunuzda ya da bilgisayarınız ile birlikte çalışacak şekilde bir bulut hesap kurmuş iseniz, bu hesabın galeride yer alan fotoğrafları otomatik olarak bulut hesapta ayrılmış sanal diske yüklediğini bilmelisiniz. Fotoğraf, telefondan silinse dahi bulut hesaptan silinmezken düzenli kontrol yapılmadığı durumlarda gizlilik ihlal edilebiliyor.

Yine bulut depolama hizmeti veren bazı firmaların bağlantıları şifrelememesi, hesapların güvenliği konusunda soru işaretlerinin açığa çıkmasına neden oluyor. Kullanıcıların, bulut hesap denetimi sırasında otomatik paylaşımı kapatması, hesapların güvenliği için çift doğrulama ve güçlü parola seçeneklerine yönelmesi ve mümkün olduğunca kapsamlı şifreleme hizmeti sunan firmalarla çalışması yararlı olacaktır.

Bulut Depolamada Hesapların Kontrolü – Yönetimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Odtü İzlenimleri Odtü Gezisi Ücretsiz ikonlar ve Css uygulamaları Mavi Ekran Hatasını Engellemek Bahçelievler Özel Demirdöküm Servisi Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır