Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Böcekler Orduda Kullanılacak ! Biyolojik Savaş

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Böcekler Orduda Kullanılacak ! Biyolojik Savaş
Böcekler Orduda Kullanılacak ! Biyolojik Savaş

Hayatımızın birçok kısmında olduğu gibi savaşlarda da insan gücü gereksinimi azaltılıyor.Sonunda buda oldu böcekleride orduda kullanmayı amaçlayan ABD Savunma Bakanlığı, muhabere amaçlı olarak böceklerin kamera takılarak sibernetik organizmaya dönüştürülmesini planlıyor.

Canlı böceklere metamorfoz evresindeyken ( Bir hayvanin koza icinde başka bi hayvana donuşmesine denir.. koza dişinda bunu yapabilenlere ise ötemorfoz denir ) minik vericiler yerleştirilmesini öngören proje çok akıllıca ve etkili olacağa benziyor.

Böcek büyüklüğünde zeki robotların hareketlerini kontrol edilmesini ve video görüntü veya diğer verileri göndermelerini sağlayacak teknolojilerin geliştirilmesi için bilim insanlarına çağrıda bulunuldu.

CYBORG BÖCEKLER
Projede, cyborg böceklerin uzaktan kumanda veya GPS sistemiyle, yüzlerce metre uzaktaki bir özel hedefe yaklaştırılarak fotoğraf çekmeleri gibi görevler öngörülüyor. Diğer olası görevler arasında binalardan, mağaralar veya diğer girişi güç yerlerden veri ve patlayıcı izi toplanması sayılıyor.

UÇAN, YÜZEN, ZIPLAYAN
DARPA, güve gibi uçan böceklere özellikle ilgi gösteriyor; zıplayan ve yüzen böceklerin de savunma projelerinde kullanılması düşünülüyor.

Bundan birkaç yıl önce de, kara mayınlarını belirlemek için bal arılarının eğitilmesini amaçlayan bir proje başlatmıştı. Ancak bu proje kısa süre sonra rafa kaldırılmıştı.

Böcekler Orduda Kullanılacak ! Biyolojik Savaş - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Acil İniş Yapan Uçak Çocuğa Çarptı Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) Cep Telefonunun Çeyrek Yüzyıllık Serüveni Youtube’dan Yeni Özellik – Youtube Music Key Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları Fiziksel Portlar ve Yapabileceklerimiz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır