Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor
Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor

Her geçen gün veri arşivimizin genişlemesi nedeniyle kilobyte’lar ile ölçtüğümüz boyutlar artık gigabyte seviyesine yükseldi. Kaset ve disketler ile başlayan bu serüven CD, DVD ve Blu-Rayler’den sonra artık daha büyük bir boyuta taşınıyor.

Bu yazımızda Blu-Ray boyutu, yeni arşiv diskleri gibi merak edilen bilgiler yer almaktadır.

blu-ray

Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor

Sony ve Panasonic şirketleri yapmış oldukları çalışmalar ile yeni arşiv disklerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Geliştirilen bu yeni disklerin 300 GB ile 1 TB arasında değişen boyutlara sahip olması beklenirken bunun önümüzdeki yıllarda kullanıcılara sunulacağı söyleniyor.

Son yıllarda film ve bulut teknoloji nedeniyle veri merkezleri artık daha büyük boyutlarda hizmet vermeye başladı. Disk teknolojisinin bu veri merkezlerinin gerisinde kalması nedeniyle pazarda önemli bir açık oluşurken firmaların ne gibi bir adım atacağı merakla bekleniyordu. Blu-Ray teknolojisine yönelik yapılan çalışmalarla 2015 yılından itibaren disk teknolojisinin 300 GB ile 1 TB’lık verileri taşıyacak boyuta ulaşması bekleniyor.

Sony ve Panasonic firmaları ise bu ürünlerin en erken 2015 yılından itibaren kullanılabileceğini ve pazarın artık daha farklı bir boyutta hizmet vereceğini söylüyor.

Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür? Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın Filozof El Razı Hayatı ve Eserleri Blaise Pascal Ve İcadı Error establishing a database connection Hatası XP Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır