Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları

Ana Sayfa » Webmaster » Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları
Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları

Web siteleri belirli alanlarda bilgi paylaşımı yapan görsel öğelerle desteklenmiş  sayfalardır.Bu websitelerinin başlıca  Hosting ( Barındırma ) , Domain ( Alan Adı ) , Yazılım ( Script )  giderleri bulunmaktadır. Giderleri karşılamak veya ticari maksatlarla web sitesi sahipleri  web siteleri üzerinden gelir elde etmeye çalışırlar.

Bir Websitesi Nasıl Kazanır ? sorusunun cevabını bu alemi merak eden ziyaretçilerimize açıklamak isteriz.

1. Google Adsense veya Farklı Reklam Kanalları

Tıklamaya veya gösterime bağlı olarak web siteleri gelir elde edebilirler.Bu konuda kazanılan miktarlar değişkenlik gösterir.Reklamın çeşidine ( tıklamaya yönelik-PTC , Gösterime yönelik, Kazanç ortakları ) , Reklam verene , Ülkeye  gibi birçok kısıt bulunmaktadır.Google dünyada en büyük reklam ağına sahip bir şirkettir.Google güvenilir ve daha kazançlı olduğu  düşüncesiyle webmasterlar tarafından tercih edilmektedir.Fakat Google kendi standartlarına sahip olmayan websitelerine reklam vermemektedir.

2.Backlink Satışı

Google ve diğer arama motorları bir websitesini aramalarda üst sıralara çıkarmak için bazı algoritmaları kullanır.Bu kısıtlardan biri de güçlü ve güvenilir bir websitesinin sizin websitenize referans olmasıdır.Bazı seo uzmanları bu yöntemin eskisi kadar etkili olmadığını söyleseler de backlink satışı gelir kaynağı olarak devam etmektedir.Webmasterlar başka bir websitesini referans göstererek aylık – 3 aylık – Yıllık ücretler kazanabilir.

3.Tanıtım Yazısı Satışı

Bir ürünü , projeyi veya websitesini inceleyerek hem reklamını yapar hem de Google açısından onu değerli hale getirirseniz proje sahibi kişi size karşılığını verecektir.Bir ürünün internette birçok websitesi tarafından konuşuluyor olması o ürünü değerlendirecektir.Değerlenmesinde payı olanları görmezlikten gelemezsiniz …

4. Ücretli üyelik

Websitenizde yayımladığınız bilgiler haddinden değerli ise ve kullanıcılarınız bu değerli bilgileri kullanarak büyük fayda sağlıyorsa neden websitesinden ücretli bir üyelik almasınlar ? Kullanıcılara sağlanan ayrıcalıklar kullanıcıları mutlu ediyorsa büyük bir gelir kaynağı olarak webmasterın kasasına girer.

5.Bağışlar

Bazı gönüllü projeler insanlık yararına yapılmış ürünler websitesi aracılığıyla yapılıyor olabilir.Ürün sahibi ücretsiz olarak hizmet verir fakat onun da giderlerini ikame ettirecek bir gelire sahip olması gerekir.Paypal veya hesap numaraları üzerinden websitelerine ziyaretçiler bağışta bulunabilirler.

Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Havacılıkta Sorunlar ve Ölümler Çocukların gerçeğe dönen muhteşem icat fikirleri Akılcılığın Yapıcılıkla ve Gerçeklikle İlgisi Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri Teknoloji ile Gelen Testler ve Burç Uyumları Sandbox Tehlikesi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır