Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android)

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android)
Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android)

Android telefonunuzu rootlayarak sistem uygulamalarını kaldırabilir, reklamları engelleyebilir, sistemde köklü değişiklikler yaparak cihazınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Üstelik artık bunu telefonu bilgisayara bağlayarak yapmanıza da gerek yok. Nasıl mı? Yazıyı okumaya devam edin!

Hazırsanız başlayalım!

Öncelikle yapmanız gereken şey, KingRoot 4.1 APK dosyasını indirmek olmalıdır. Samsung ve HTC başta olmak üzere birçok Android cihazla uyumlu çalışan bu program, hiçbir şekilde bilgisayar ihtiyacı duymadan cihazınızı rootlayabilmenizi sağlar. Bunun için kingroot.net adresini ziyaret ederek ilgili APK dosyasını indirebilirsiniz. Tabii tüm bu işlemleri elinizdeki Android tablet veya telefon üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Play Store dışından indirdiğiniz APK dosyasını güvenlik önlemleri yüzünden tek seferde açamazsınız. Öncelikle bilinmeyen kaynaklardan dosya yükleme özelliği açmanız gerekiyor.

  • Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açıp Güvenlik menüsüne girin.
  • Burada “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini işaretleyin.
  • Karşınıza çıkan “Emin misiniz?” şeklindeki uyarı mesajını kabul edin.

Hepsi bu kadar. Daha sonra dosya yöneticisi uygulamasını kullanarak indirmiş olduğunuz KingRoot APK’sını çalıştırın. Kurulum tamamlandıktan sonra telefonun ana ekranına KingRoot uygulaması gelecektir.

  • Uygulama ilk açılışta cihazın rootlu olup olmadığını kontrol edecektir. Root mevcut değilse “Rootla” butonuna basıp beklemeniz gerekiyor. Program kendiliğinden farklı yöntemleri deneyerek telefonunuzu rootlamaya çalışacaktır. Denenen tüm yöntemler başarısız olursa farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. Ancak cihazınız başarıyla rootlanırsa karşınızdaki ilerleme çubuğu yüzde 100 olacak ve telefonunuzu yeniden başlatmanız istenecektir.

Bu yöntemi kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde Android işletim sistemi kullanan çoğu cihazı rootlayabilirsiniz.

Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır? Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır? Adsl Kota’nın Aşmasının nedenleri ve Çözümleri Suni Yağmur Oluşumunda Kimyasal Tepkimeler Akıllı Araçlarda Otomatik Sürüş Sistemi Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır