Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarların Hızlı Bozulan Parçaları – Öneri

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarların Hızlı Bozulan Parçaları – Öneri
Bilgisayarların Hızlı Bozulan Parçaları – Öneri

Zaman içerisinde bilgisayarlarınızda kullanıma bağlı olarak çeşitli sorunların ortaya çıktığını görebiliriz. Garanti süresi kapsamında yaşanan sorunlar belli oranda çözüme kavuşsa da bu destek karşılığında para ödememek için nelere dikkat etmeniz ve nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu yazımızda bilgisayarların hızlı bozulan parçaları, bilgisayar tamiri, bilgisayar parçalarını koruma gibi bilgiler bulabilirsiniz.

hızlı bozulan pc parçaları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bize büyük kolaylık sağlayan bilgisayarlar zaman içerisinde kullanıma ve dış faktörlere bağlı olarak yıpranmakta ve bozulmaktadır. Aşağıda en hızlı bozulan bilgisayar parçaları ve kullanım şekilleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayarların Hızlı Zarar Gören Öğeleri

İşletim sistemleri her ne kadar bir bilgisayar donanımı olmasa da zararlılar ve yazılımlar nedeniyle kısa sürede bozulmaktadır. Daha önceki yazılarımızda işletim sistemini temizleme üzerine sunmuş olduğumuz önerileri uygulayabilirsiniz.

Bilgisayarda önemli bir görevi olan güç kaynağı, bozulmaya yatkın bir parçadır. Özellikle kalitesiz ürünlerden üretilmiş parçalar, kısa sürede zarar görmekte ve ömrünü tamamlamaktadır. Bozulan bir güç kaynağı, bilgisayarın açılmamasına, bilgisayarın aniden kitlenmesine, ısınmasına ve elektrik kaçağına neden olabilir.

Sabit diskler özellikle dış darbelere karşı dayanıksız olup gelebilecek küçük bir etkide kolaylıkla hasar görebilir. Üretim aşamasında sağlam olmayan bir sabit disk 2 – 3 ay içerisinde bozulurken kullanıma bağlı olarak bu süre değişebilir.

Bilgisayarda ısınma sorununa neden olan fanlar, hızlı bozulan diğer parçalardandır. Garip seslerin gelmesi durumunda fanı değiştirmek, bilgisayarın işleyişi açısından önemli olacaktır. Burada yer alan öneriler dışında ayrıca statik elektriğe maruz kalan parçalar çok kolay bir şekilde bozulacaktır.

Bilgisayarların Hızlı Bozulan Parçaları – Öneri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Öss Sonuçları Missing link found Google Logosu Vaillant Servis Merkezi Hakkında Merak Ettikleriniz Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme Forward Nedir ? Forward Mailin Zararları Renklerin İnsanlara Psikolojik Etkileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır