Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın

Ana Sayfa » Havadan Sudan » Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın
Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın

Bilgisayarınız için kablosuz bir modeminiz yok ve kablolu bağlantı kullanmak durumundaysanız, diğer bilgisayarlar ve mobil cihazlar için Wi-Fi Router hizmeti verebilirsiniz. Bilgisayarı kablosuz modem olarak kullanmak ya da Wi-Fi Router olarak kullanmak için aşağıda yapmanız gerekenler hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazımızda bilgisayarı kablosuz modem olarak kullanmak, bilgisayardan internet dağıtmak, bilgisayarı wi-fi router olarak kullanmak gibi konular hakkında bilgiler yer almaktadır.

bilgisayarı kablosuz modem yapmak

İlk olarak bilgisayarınızda bir kablosuz ağ kartının bulunması gerekiyor. Eğer kablosuz ağ kartı bilgisayarınızda var ve yazılımınız doğru yüklenmiş ise çok basit birkaç adımda bilgisayarınızı bir Wi-Fi router’a dönüştürebilirsiniz.

Bilgisayardan Kablosuz Ağı Paylaşmak

Genellikle Wi-Fi kartlarının birçoğu kablosuz ağ hizmetini paylaşmak üzere tasarlanmıştır. Buna ilaveten ekstra bir yazılım ve basit birkaç ayar ile soruna çözüm bulmak mümkün. İşte o yazılım ve detayları…

Ad-Hoc ile Kablosuz Bağlantı

Windows üzerinde ad-hoc kablosuz bağlantı kurulumu için grafiksel menüleri kullanabilirsiniz. İlk olarak denetim masasına girdikten sonra ağ paylaşım merkezin açıyoruz. Burada yeni bir bağlantı yada ağ kur’a tıklayarak aşağıda yer alan kablosuz ad-hoc ağ kur sekmesini açıyoruz.

Açılan pencerede ileri dedikten sonra en fazla dokuz metre uzaklıkta bulunan bilgisayarlara hizmet verebileceğiniz belirten bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Burada önemli olan bir başka konu ise bağlanmış olduğunuz internet hattın paylaşımdan sonra kopacak olmasıdır. Mantıken kablosuz bir bağlantıyı kablosuz olarak paylaşmanız mümkün değildir. Bu nedenle bu yöntemi yalnızca kablolu bağlantılar üzerinden uygulayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen uyarıları dikkate aldıktan sonra açılan pencerede güvenlik türünü seçiyoruz. Burada WPA2-Kişisel bağlantıyı seçmeniz güvenliği üst seviyede tutmanız adına yararlı olacaktır.

Son adımda ise ağı kaydet diyerek paylaşıma hazır hale getiriyoruz. Artık dilediğiniz kişiler ile ağınızı kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cinsiyeti Belirleyen Genler Küçük Kingston USB Flash bellekler Mersin Mezitlide Kiralık Evler Uydunet İncelemesi Fiziksel Portlar ve Yapabileceklerimiz Barkod Sistemleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır