Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri
Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri

Bilgisayar kullanımı günümüzde yaygın olarak görülmektedir. Kullanım alanları ise kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kişisel bilgisayarlardan iş bilgisayarlarına kadar seçenekleri çoğaltmak mümkündür. Bu yazımızda sizlere ait olan veya sorumlu olduğunuz bilgisayarların yavaşlama nedenlerini söyleyeceğiz. Bilgisayarın yavaşlama nedenleri konusuna dikkat ettiğiniz takdirde artık bilgisayarınız yavaşlamayacak, daha hızlı ve güvenli bilgisayar kullanabileceksiniz.

1. Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Bilgisayarı yeniden başlatmak çoğu kişi tarafından bir sorun giderildiğinde veya bir program yüklendiğinde gerçekleştirilir. Eğer bunlardan biri yapılmaz ise bilgisayar uzun süreler boyunca yeniden başlatılmadan, kapatılmadan çalıştırılmaya devam edilir. Bu tamamen yanlış bir harekettir. Günümüzde telefonların dahi artık telefonunuzu haftada bir yeniden başlatmanız gerektiğini söylemektedir.

Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri

2. Bakımları İhmal Etmeyin

Bilgisayardaki çöp dosyalar biriktiğinde disk üzerinde yoğunluğa sebep olurlar. Aynı zamanda işlemci ve RAM tüketimi de artar. Kullanmadığınız program ve dosyaları silmeli, ek olarak yardımcı programlar ile bilgisayara bakım yapmalısınız.

3. Çok Fazla Program Çalıştırmayın

Birden fazla programı ihtiyacınız olmadığı halde aynı anda çalıştırmak işlemci, RAM ve disk kapasitesini tüketmektedir. Aynı zamanda bilgisayarınızı yavaş kullanırsınız. Sadece işiniz olan programları çalıştırmanız daha hızlı bilgisayar kullanacağınız anlamına gelir.

4. İndirme Yaparken Dikkatli Olun

Eğer bir program, bir oyun indireceksiniz indirme butonlarına dikkatli tıklayın. Günümüzde yaygın olan indirme butonu reklamları size oyun veya program yerine toolbar gibi reklamlar indirtmektedir. İndirme linklerine tıklarken çok dikkatli olun. Böylece bilgisayarım neden yavaşladı sorusunu sormaya gerek duymayacaksınız.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Parmak Usb .Gerçekten de ilginç İlk Bilim Kadınları Philae Kuyruklu Yıldıza İniş Yapıyor Tubitak’a Sorulan ilginç Sorular ve Yanıtları Nokia 5800ı Görücüye Çıkartıyor Disket Defter Yapmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır