Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarın Batarya Ömrü Nasıl Artırılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarın Batarya Ömrü Nasıl Artırılır?
Bilgisayarın Batarya Ömrü Nasıl Artırılır?

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ortak sorunlarından birisi de batarya ömrünün az olmasıdır. Özellikle Windows kullanıcıları sıklıkla batarya ömrünün az olmasından şikayet etmektedir. Yapacağınız basit değişiklikler ile bilgisayarınızı daha kullanışlı hale getirebilir ve bataryanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

batarya ömrünü artırma

Bu yazımızda batarya ömrü nasıl uzatılır, Windows batarya ömrü artırma, bilgisayar şarj süresi artırma gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayarda Batarya Ömrünü Artırma Yolları

Özellikle Windows kullanıcılarını ilgilendiren bu madde, bilgisayarda yüklü olan sürümün güncellemelerini içeriyor. Microsoft tarafından sağlanan güncellemelerle birlikte bilgisayarınızda yüklü olan tüm yazılımların güncel sürümlerini kullanmaya özen gösterin. Yapılan her güncelleştirme ile yazılımlar daha kullanışlı hale getirilirken bilgisayar bataryasının da ömrü artmaktadır.

Yine bilgisayarınızda bulunan güç seçeneklerini en uygun biçimde ayarlayarak daha uzun süreli kullanım sağlayabilir, bataryanızın ömrünü artırabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınız için güç seçeneklerinde ekranı karartma süresini 5 dakika, ekranı kapatma süresini 10 dakika ve bilgisayarı uyku moduna geçirme süresini 15 dakika olarak belirlemek yararlı olacaktır.

Bir diğer önemli konu ise bluetooth gibi bağlantıların sürekli açık olmasıdır. Bu bağlantılar aşırı derecede pil tüketimine neden olurken batarya ömrünüzü de azaltmaktadır. Bluetooth ve diğer harici bağlantıları yalnızca kullandığını süreçte açık tutmanız yararlı olacaktır. Buna ek olarak harici diskler ve usb bellekleri de kullanmadığınız süreçte bilgisayara takılı hale bırakmamaya dikkat edin.

Bilgisayarın Batarya Ömrü Nasıl Artırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Resimleri Fotoğrafları Karakalem Yapma Online Robot Resim Yapmak Chevrolet Camaro ve Resimleri İnternette Arama Yaparak Para Kazan Gta 4 ü Bilgisayarım Kaldırır mı? Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır