Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarım Çok Yavaş, Hızlandırmak İçin Neler Yapmalıyım?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarım Çok Yavaş, Hızlandırmak İçin Neler Yapmalıyım?
Bilgisayarım Çok Yavaş, Hızlandırmak İçin Neler Yapmalıyım?

Bilgisayarların uzun süreli kullanıma bağlı olarak yavaşlaması sık karşılaşılan bir sorundur. Yüklediğiniz pek çok program, oyun ya da diğer yazılımlar bilgisayarın açılış süresini artırmakta ve işlemlerin geç yanıt vermesine neden olmaktadır.

bilgisayarı hızlandırmak

Bu yazımızda bilgisayarım çok yavaş ne yapmalıyım, bilgisayarı hızlandırma yolları, bilgisayarı açılışta hızlandırma yolları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İlk olarak yavaşlayan bilgisayarınızda sorunun kaynağını tespit etmeniz gerekmektedir. Bir videonun yüklenmesi ya da bir web sayfasının açılması çok uzun sürüyorsa sorunun bilgisayarınızdan kaynaklanmadığını düşünebilirsiniz. Fakat bilgisayarınız geç açılıyor ve işlemlere geç tepki veriyorsa aşağıda yer alan önerileri dikkatle okumalısınız.

Bilgisayarım Çok Yavaş Ne Yapmalıyım?

İlk olarak bilgisayarınızda işletim sisteminin kurulu olduğu hard diskte ne kadar boş alan olduğunu kontrol edin. Bilgisayarınız çalışırken Windows’un işlemleri yerine getirebilmesi için belirli bir boş alana ihtiyacı olacaktır. Sürücüleriniz de herhangi bir kırmızı uyarı görüyorsanız gereksiz yazılımları temizlemek yararlı olacaktır.

İkinci sorun ise bilgisayarın açılış hızı üzerine. Yüklediğiniz pek çok program bilgisayarınızın açıldığı ilk andan itibaren çalışmaya başlayarak hem bilgisayarın geç açılmasına hem de yavaşlamasına neden olabilmektedir. Bu sorunu gidermek için Başlat > Çalıştır > “msconfig” yazarak sistem yapılandırmasına girin. Burada başlatma kısmında yer alan yazılımlara göz atarak gereksiz olan ya da başlangıçta çalışmasına ihtiyaç duymadığınız yazılımları sonlandırabilir ve bilgisayarınızı önemli oranda hızlandırabilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Bilgisayarım Çok Yavaş, Hızlandırmak İçin Neler Yapmalıyım? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiyedeki Uçak Fabrikası TAI Ekran Klavyesi ile Keyloggerlardan Kurtulmak Cep Telefonu Zararlı Yazılımlar Android Silver Nedir? Özellikleri Nelerdir? Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı Zaman Makinesi Olabilir mi ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır