Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarda Dosya ve Klasörler Nasıl Şifrelenir

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarda Dosya ve Klasörler Nasıl Şifrelenir
Bilgisayarda Dosya ve Klasörler Nasıl Şifrelenir

Hemen, hemen hepimiz özellikle ortak kullanıma ait bilgisayarlarda barındırdığımız dosyaların diğer kişiler tarafından kullanılmasından rahatsızlık duyarız. İş, eğitim ya da diğer konularda gizliliğe ihtiyaç duyulan dosyalarda %100 çözüm olmasa da şifreleme büyük oranda rahatlamanızı sağlayacaktır.

şifreleme programları

Bu yazımızda bilgisayarda dosyalar nasıl şifrelenir, bilgisayarda klasörler nasıl şifrelenir, bilgisayarda gizlilik nasıl sağlanır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinde barındırdığınız ve ortak kullanıma sunduğunuz dosyaların gizliliği konusunda hassasiyet duyuyor ve bazı dosyaları şifrelemek istiyorsanız yazımızda yer alan önerilere mutlaka göz atmalısınız.

Bilgisayarda Dosyalar Nasıl Şifrelenir

Bilgisayarınızı bir başkasıyla paylaşıyor, izinsiz dosyalarınıza erişmesini ve internet üzerinde herhangi bir şey indirmesini istemiyorsanız Blocker Free Download’ı indirebilirsiniz. Bu programın en önemli özelliği bilgisayarın açıldığı anda itibaren devreye girmesi ve gizli modda çalışmasıdır.

Klasörleri şifrelemek ve erişimi kısıtlamak istiyorsanız klasörlerinizi TrueCrypt ile şifreleyebilirsiniz. Biraz karışık bir menüye sahip olsa da oldukça etkili bir program olduğunu söylemek gerekiyor.

Bir diğer şifreleme yönteminde ise akıllı telefonlarda olduğu gibi ekranı çizerek ya da belirli şekiller oluşturarak çizim yapabilirsiniz. Eusing Mze Lock isimli program aynı zamanda arka plan resmi olarak da kullanılabiliyor.

Windows işletim sistemini kullanıyor ve doğrudan Windows’tan destek almak istiyorsanız WinGuard Pro ismi verilen programı kullanmalısınız. Bu program ile programlar dahil olmak üzere pek çok ek dosyayı şifreleyebilirsiniz.

Bilgisayarda Dosya ve Klasörler Nasıl Şifrelenir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Hasan10 Eylül 2014

süüper

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Patates Tüfeği WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek El çantası mı? Bilgisayar mı ? iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır? Yalan Makinası Çalışma Prensibi Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır