Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayar Performansı Nasıl Artırılır – Öneri

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayar Performansı Nasıl Artırılır – Öneri
Bilgisayar Performansı Nasıl Artırılır – Öneri

Bilgisayar kullanıcılarının en önemli sorunlarından birisi de bilgisayarı satın aldıktan sonra uzun süre aynı performans ile kullanamamaktır. Kullanıma ve güncellemelere bağlı olarak zaman içerisinde performans sorunu yaşadığınız bilgisayarlarınızdan daha iyi bir deneyim elde edebilirsiniz.

bilgisayar performans artırmak

Bu yazımızda bilgisayarlarda performans sorunu, bilgisayar performansı nasıl artırılır, bilgisayar hızlandırma gibi öneriler bulabilirsiniz.

Bilgisayarlarımız hiçbir zaman ilk gün ki performansını bizlere sunmuyor. Kabaca tabirle Windows’un şişmesi kullanıcıların düşük performans ile karşılaşmasına neden oluyor. Bu kapsamda alınabilecek bazı önlemler ise şöyle sıralanmakta.

Gereksiz Yazılımlardan Kurtulun

Bilgisayarınızda bulunan ve zaman içerisinde birçoğu gereksiz hale gelen yazılım ve dosyalardan, tarayıcı önbelleklerinden kurtulmak için dilerseniz bir program kullanabilir, dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Bizim size önerimiz olan CCleaner programı ile gereksiz ve kaldırmayı düşündüğünüz tüm dosya ve klasörleri kolayca temizleyin. Program ile ayrıca kayıt defteri hatalarını giderebilir her tür gereksiz dosyayı temizleyebilirsiniz.

Bilgisayarın performansını düşüren bir diğer faktör ise açılışta çalışan başlangıç uygulamalarıdır. Bilgisayar açılış süresinden, internete girmeye kadar pek çok eylemi geciktiren bu uygulamalardan bazılarını kapatmanız ya da kullanmadıklarınızı kaldırmanız, bilgisayar performansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Son önerimiz ise bilgisayarınıza RAM eklemeniz ve bir SSD disk kullanmanız. Bilgisayarınızın var olan RAM’ini artırmak ya da en az iki katına çıkarmak, büyük ölçüde performans sorununu çözecektir. Buna ek olarak bir SSD disk satın almanız ve işletim sisteminizi buna kurmanız, performans açısından önemli katkı sağlayacaktır.

Bilgisayar Performansı Nasıl Artırılır – Öneri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Teknoalem Online Çeviri Hizmeti ve Sözlük Internet Explorer Webmaster Toolbar RAM Temizliği Yapan En İyi Android Uygulamalar Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır? Arnica Süpürgeleriniz İçin özel Servis Hizmeti İnternet Sansürü ile Neler Değişecek? İşte İnternet Sansürünün Detayları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır