Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri
Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

İnternet kullanımı her geçen gün artarken kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılan ya da zarar uğratılan kişi sayısı da artıyor. Bilgisayarınız için alacağınız basit önlemler ile olası zararları önleyebilir ve çok daha güvenli bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

bilgisayar güvenliği

Bu yazımızda bilgisayarlar için güvenlik önerileri, bilgisayar güvenliği, dolandırıcılara karşı güvenlik önlemleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

Bilgisayarınızda bulunan güvenlik yazılımları ya da antivirüsler, teknik olarak bilgisayar güvenliğini sağlasa da kişisel bilgilerinizi koruma altına almamaktadır. Özellikle sosyal ağlar ya da diğer platformlarda kullanıcıların manevi duygularını kullanarak yaklaşan kötü niyetli kişiler ciddi oranda maddi zararlara neden olabiliyor. Bu tarz saldırılara maruz kalmamak için sosyal mühendislik konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

İkinci adımda ise aldatıcı reklamlardan uzak durulması yer alıyor. Haftalık binlerce dolar kazanmak elbette kulağa hoş gelebilir fakat bu yöntemlerin %99’unun yalnızca boş vaatler içeriğini unutmayın. Herhangi bir yatırım yapmada önce mutlaka internet üzerinde araştırma yapın.

Daha önce de pek çok defa söylediğimiz güçlü parola seçimine özen gösterin. Ayrıca üye olduğunuz platformlarda kullandığınız mail adresini kişisel bilgilerinizin yer aldığı platformlarda kullanmayın. Daha açık bir ifade ile mail adresleri arasında bölümleme yaparak güvenlik sıralaması yapın.

Son adıma ise kişisel bilgilerinizin değerli olduğunu unutmayın. Özellikle sosyal ağlarda sizi zor durumda bırakabilecek paylaşımlardan uzak durun ve sahte indirme bağlantılarına itimat etmeyin.

 

Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İzolasyon ve İzolasyonun Önemi Şifrelerinizi unutmamak için fikirler Notebook Oyun Performansı Nasıl Arttırılır? Online Alışverişte Merak Edilen Konular Kredi Notu Hangi Kriterlere Göre Hesaplanır? Facebook’ta Soyad Gizlemek – Silmek

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır