Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bugün dizüstü bilgisayar tercihi her ne kadar artıyor olsa da dünya genelinde bilgisayar kullanıcılarının önemli bir kısmı halen masaüstü bilgisayar kullanmaya devam ediyor. Dizüstü bilgisayarlara göre çok daha iyi özellikteki bir bilgisayarı daha ucuza alabilme avantajı masaüstü bilgisayarların uzun bir süre daha kullanılacağını gösteriyor.

Bu yazımızda bilgisayar kasası seçerken nelere dikkat edilmeli, hangi pc kasası seçilmeli, en iyi pc kasası gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

en iyi bilgisayar kasası

Günümüzde dizüstü bilgisayarlar daha fazla tercih ediliyor olsa da masaüstü bilgisayarlarda halen önemli bir kitle tarafından kullanılıyor. Dizüstü bilgisayarlara göre bileşenlerin daha ucuza temin edilebilmesi, masaüstü kullanımını avantajlı kılıyor. Bir bilgisayar için ekran kartı, anakart ve diğer bileşenler önemli olsa da tüm bu bileşenleri bir arada tutan bilgisayar kasalarının da büyük bir önemi bulunmakta. Aşağıda bilgisayar kasası seçiminde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayar Kasası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyut açısından öncelikle satın alacağınız bileşenleri belirlemeli ve buna göre bir kasa tercihi yapmalısınız. Sabit disk alanı, işlemci için ek soğutma fanları gibi tüm detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Öncelikle boyut için anakartınızın hangi sınıfta olduğu belirlemelisiniz. Mini Tower bir anakart için tercih edilecek kasa modeli Mini Tower ATX olmalıdır. Her ekstra boyut için kasa boyutu da artırılmalıdır. Eğer bilgisayarı yoğunlukla oyunlar için kullanacaksanız bileşenlerinizin de daha büyük olacağını ve soğutma için ek destek gerekeceğini düşünerek daha büyük boyutta kasa tercihi yapabilirsiniz.

Dış görünüm günümüzde daha fazla önemseniyor. Kasalarda da elbette dış görünümün daha şık ve iyi bir ışıklandırmaya sahip olması hoş olacaktır. Fakat kasanızda gerçekleşen hava sirkülasyonu ve montaj için gerekli alan göz önünde bulundurularak kullanışlı bir kasa seçilmesi yararlı olacaktır.

Kasa içerisinde ki sıcaklığı dengelemek ve kontrol altında tutmak, özellikle gelişmiş işlemciler için önemli. Bu nedenle ek soğutma işlemleri uygulayabileceğiniz alanlara sahip olan kasaların satın alınması doğru olacaktır.

Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Numara taşınırken dikkat edilmesi gereken hususlar PUBG Lite Nasıl İndirilir? Windows 10 Sürümü Öğrenme – Saat ve Tarih Değiştirme Otobusbileti.gen.tr ile Bolu’ya LG G Watch Özellikleri ve Fiyatı – İnceleme Hıçkırık için % 100 Çözüm

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır