Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri
Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Batarya ömrü uzatma konusunda telefon kullanıcılarının çok fazla araştırmaları olmaktadır. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda yine de amacınıza ulaşamadıysanız yazımızın devamını okuyarak daha doğru bilgiler elde edebilirsiniz. Telefon batarya ömrü uzatmak, günlük işlerinizi şarj bitme korkusu olmadan yapma için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Batarya Hafızası

Batarya hafızası olayını merak edenler için özetlemek gerekirse, telefonunuzu düzenli olarak belirli yüzdelerde bıraktığınızda şarj olayı sürekli hatırlanır. Yani telefonunuzu %75 şarj dolmuşken sürekli prizden çekerseniz bir süre sonra %75 olan şarjın telefon içerisinde %100 olarak algılanacağı bilinmektedir. %75 ve %100 arası unutulduğundan dolayı bu durumla karşılanır. O yüzden telefonunuzu tam şarj olma yakın gelmeden prizden çekmeyin.

Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Gece Şarja Bırakmayın

Telefonlarınızda kullanılan Li-ion piller uzun süreli şarj sonucunda bozulabilirler. Bu bozulma kısa süre içerisinde gerçekleşmese de uzun vadede telefonunuzu kullanamaz hale gelebilir, %50 şarjınız varken telefonunuzun aniden kapandığına şahit olabilirsiniz.

Bataryayı Yenileyin

Herkesin başına gelebilecek bir durum sürekli %20 veya %30’larda kalabilecek şarjlar uzun bir işimiz olduğunda bizi sıkıntıya düşürebiliyor. Şarj etmek için de fazla yüzde olduğu için bataryanın aklını bozabilmektedir. Eğer sürekli telefonunuzun bataryasını tam boşalmadan şarj ediyorsanız düzenli olarak bataryayı kalibre etmeniz gerekmektedir. Kalibre etme olayı ise bataryayı tamamen boşaltın, telefonun şarjdan yüzünden kapanmasına kadar bekleyin. Ardından telefonu şarja takın ve %100 dolana kadar telefonu açmayın. Bu sayede daha sağlıklı batarya kullanabilirsiniz.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

”Telefonuma Mesaj Gelmiyor” Çözümü Apple Saat i-watch özellikleri ve Çıkış Tarihi Çoraplarınıza Pratik Bir Kaç Yöntem Profilo Beyaz Eşyalarınız İçin Özel Servis Hizmeti Msn Üzerinden Telefon Görüşmesi Acil İniş Yapan Uçak Çocuğa Çarptı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır