Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Artık Balıklarda Araba Sürebiliyor

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Artık Balıklarda Araba Sürebiliyor
Artık Balıklarda Araba Sürebiliyor

Evet, başlığın dikkat çektiğinin farkındayız ama söylediklerimizde herhangi bir abartı ya da yanlış bulunmuyor. Hayatımıza her gün farklı bir yenilik katan düşünen bilgisayarlar sayesinde artık bu da mümkün hale geldi. Hollanda da bir tasarım ofisi balıklar için bir araba geliştirdi. Motorize balıklar adını alan bu çalışmanın işleyiş biçimi şu şekilde. Akvaryum içerisinde yüzen balıkların hareketlerini bir web kamerası ile kaydeden ve yüzdükleri yöne doğru ilerleyen bu araba hem çok eğlenceli, hem de bilime hizmet eden önemli araçlardan biri.

CA Mountain View Yes on 37 car fish 01

Hem düşünebilen, hem de izlediği şeyleri harekete dönüştürebilen bu bilgisayarların attığı ilk adım olan bu balık arabası bilim adamlarını oldukça heyecanlandıran bir gelişme.

Aynı ekibin araştırmacılarından Thomas De Wolf bu görüntüleme teknolojisinin her gün biraz daha geliştiğini görüyoruz. Artık tüketicilerin her ihtiyacına cevap verebilecek bir düzeye geldiğini önemle vurguladı ve “bilgisayarın gözlem ile eş zamanlı olarak hareket edebilmesi insan hayatına birçok yenilik getirecek. Biz insanlar da düşüncelerimizin yaklaşık yüzde 90’ını vücut dilimizle anlatmıyor muyuz?” dedi.

Artık Balıklarda Araba Sürebiliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Suni Yağmur Oluşumunda Kimyasal Tepkimeler İstanbul Esenyurtta Kiralık ve Satılık 2+1, Kiralık 3 Artı 1 Evler Google Adsense Rekoru Performans ve Dönem Ödevleriniz için Kapaklar Nokia 1100 Rekor Kırıyor. Thomas Alva Edison ve İcadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır