Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ArmA Strateji Oyunu ile Askeri Taktik Geliştirme

Ana Sayfa » Bilgisayar » ArmA Strateji Oyunu ile Askeri Taktik Geliştirme
ArmA  Strateji Oyunu ile Askeri  Taktik Geliştirme

arma-oyunu

Dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan First Person Shooter (FPS) strateji oyunu Arma’nın aslında bir askeri simülasyon olduğunu biliyor muydunuz ?
Bir asker olarak oynadığınız ArmA serisinin önceliği “gerçekçi muharebe ortamı”dır ve yazılım geliştirilirken bunlara dikkat edilmiştir.Kullanılan silahlar,teçhizatlar ve araçlar orduların sahip olduğu niteliklere birebir uymaktadır.
Amerikan ordusunun bu oyun sayesinde kullanıcılarının operasyonel ve taktik hareketlerini analiz ettiği ve buna yönelik yeni hareket tarzları uyguladığı bilinmektedir.Bu simulasyonu askeri personellerin değil de sivil kullanıcıların gerçekleştirmesi farklı bakış açılarıyla yeni fikirlerin oluşmasına zemin hazırlarken bir askerin düşünemeyeceği yeni askeri taktiklerin üretilmesini sağlıyor.
Geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından çıkarılan yamalar, bu yazılımın daha gerçekçi olmasına ve çok daha geniş askeri-taktiksel deneyim ve kullanım alanına olanak vermiştir.Sonradan yüklenen Türkçe yamayla oyundaki karakterlere SAT, SAS ve Bordo Bereliler de eklendi.
Askerlere verilen görevler arasında ise bölücü teröristlere yönelik operasyonlar yer alıyor. Oyunda karakterlerin yanı sıra kullanılan helikopter, tank, diğer askeri araçlar ve silahların da tamamen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterindeki araç ve silahlar olması dikkati çekiyor. Çatışmaya girildiği anda çalan Türkçe müzikler ise oyuna farklı bir hava katıyor.

arma-turk-versiyonu

( Oyundaki bir içtima sahnesi )

ArmA Strateji Oyunu ile Askeri Taktik Geliştirme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Beyine Zarar veren Yiyecekler VBulletin Tema Kurulumu Videolu Bond, Sony ile İstihbarat Topluyor! Ani Zayıflama Diyeti UnoTelly ile Sınırları Zorlayın ! Disk Bölümleme Nasıl Yapılır? Verileri Parçalayın

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır