Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Arkadaşlık Siteleri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Arkadaşlık Siteleri
Arkadaşlık Siteleri

İnsanlar için herkes tarafından kabul görme ve beğenilme gibi istek ve ihtiyaçlar sanal ilişkilere yönelmenin en temel sebepleri olarak görülmektedir. Birçok insan bir yanıyla bakıldığında bu ihtiyaçlarının sanal arkadaşlıklar kurarak karşılanacağını düşünmekte olup vakitlerinin önemli bir kısmını bilgisayar başında geçirmektedirler.eCift arkadaşlık sitesi bu tarz hareket eden insanların hep yanında olmaya çalışmaktadır.
İçine kapanan ve yalnızlıktan kurtulmak için çaba gösterip sanal ilişkiler kuran kişiler, aslında doğru arkadaşlık siteleri kullanmadıkları zaman daha çok yalnızlığa kendilerini mahkum etmektedirler. Çünkü; sanal ortamda kendilerini oldukları gibi değil, olmak istedikleri gibi tanıtan bir çok kişi var. Bu kişiler gerçek arkadaşlık kurulabilecek niteliklere sahip değillerdir. Oysaki, olumlu ve düzgün ilişkilerin ana temelini karşılıklı dürüstlük ve güven duygusu oluşturmalıdır. Bu özellikler olmadığı takdirde bu arkadaşlıkların ömrü çok uzun olmayacaktır.İnternet ortamında sosyal arkadaşlık amaçlı kurulmak arkadaşlık siteleri karşılıklı güvenin söz konusu olmadığı anlarda anlamını yitirip sahte arkadaşlıklara dönüşmektedir. Gerek erkek gerekse bayanlar bazen sanal ortamda söylediklerine aldanıp daha ileriye dönük adımlar atarlar ve gerçek hayatta buluşma kararı da alabilirler. Bunu bir çok örneğini artık görmek mümkün. Bazen hüsranla sonuçlanan bu alaylarda önemli olan doğru arkadaşlık siteleri aracılığı ile bu buluşmaları gerçekleştirmektir.
Bu buluşmalardan büyük medet bekleyen kişiler gerçek kişilikleri ve karakterleri birbirlerine uymadıklarını hatta zıt karakterler olduklarını fark ederler. Bu yüzden ağır hayal kırıklığını yaşamaya başlarlar. Bunun peşi sıra derin bir yalnızlık hissi ve depresyon da hayatına eklenmeye başlar.
Bazı internet siteleri sorunlu kişilerin odak noktası haline gelmiştir. Bunlar önceleri ciddi anlamda arkadaşlık isteyip buradan arkadaş edinmeye çalışanlara gerçek kişilikler ile yaklaşmayıp kendilerini bir rol biçerler. Ancak gerçek anlaşılınca geriye büyük travmalar yaşayan kişiler kalır. Bu kişiler ile karşılaşmak istemeyenler eçift arkadaşlık sitesini tercih etmektedirler.

Arkadaşlık Siteleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır? ASP’de DB’den Veri Çekerek XML Oluşturma Hangi Uzak Masaüstü Programını Kullanmalıyım – İnceleme Geçmişten Günümüze İletişim Araçları USB Bellek Nasıl Şifrelenir? Asus Akıllı Saat ve Özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır