Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Anılarınızı Silmek İster Misiniz? Bu Mümkün!

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Anılarınızı Silmek İster Misiniz? Bu Mümkün!
Anılarınızı Silmek İster Misiniz? Bu Mümkün!

Bilimin ve teknolojik buluşların ne kadar ilerlediğini düşünüyorsunuz? Mesela sizin anılarınızı silebileceğimiz ya da başka yapay anılar oluşturabileceğimizi söylesek tepkiniz ne olurdu? Yok, hayır bu bir bilim-kurgu filmi değil, tamamen gerçek. Artık bir beyin çipi ile anılarınızı silebilir ya da yeni anılar oluşturabilirsiniz.

anıları-silmek

Chirstopher Nolan’ın dünyaca ünlü bir bilim-kurgu filmi var; İnception. Herkes tarafından bilinen ve defalarca izlenmiş bir filmdir. Bilmeyenler için filmi özetleyelim. Filmde insanların rüyalarına müdahale ederek, rüyalarda yeni anılar oluşturuyorlardı. Böylece eski anıları da silebilme imkanına kavuşuyorlardı. Yani anlayacağınız sadece filmlerde olabileceğiniz düşündüğünüz bir şey. Ama böyle düşünen herkes yanılmış durumda. Çünkü, DARPA (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) tarafından üretilen ve bu anlattığımız her şeyi gerçekleştiren bir beyin çipi üretildi. Bu tüylerinizi diken diken eden buluş ne için yapıldı, hangi amaç ile kullanılacak hiçbir bilgi verilmedi. İnsanın sahte anılar oluşturularak neler yapabileceğini düşündüğünüz zaman, bunun gerçekten de oldukça sıkıntılı sonuçlara yol açabileceğini görebilirsiniz.

Anılarınızı Silmek İster Misiniz? Bu Mümkün! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Lenovo EM Nedir, Lenovo Energy Management Nasıl Kullanılır? Dünyanın En Büyük Led Ekranı Alexander Graham Bell Hayatı ve Çalışmaları ÖSS ve YDS Sonuçları Açıklandı SSL Secure Socket Layer Nedir ? Mersin Mezitlide Kiralık Evler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır