Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android’e bulaşan virüsler nasıl temizlenir?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Android’e bulaşan virüsler nasıl temizlenir?
Android’e bulaşan virüsler nasıl temizlenir?

Google Play Store’da ücretli olarak satılan uygulama ve oyunları çeşitli web siteleri üzerinden .APK formatında indirip cep telefonu ve tabletinize kurduktan sonra cihazınızda bazı anormallikler yaşayabilirsiniz. Olur olmaz yerde açılan uygunsuz reklamlarla sıklıkla karşılaşmaya başladıysanız, birçok kullanıcı gibi sizin de Android cihazınıza virüs bulaşmış demektir. Kimi zaman Play Store’a eklenen uygulamalardan bile bulaşabilen bu virüsleri nasıl temizleyebileceğinizi merak ediyorsanız, bu haberi okumaya devam edin.

Şuanda Android kullanıcılarını en çok mağdur eden virüslerin başında Googlian ve Gunpoder virüsleri geliyor. Üçüncü parti uygulamalar üzerinden telefonları etkileyen tüm bu virüsleri temizlemenin yolu ise ilk olarak cihazı güvenli moda almaktan geçiyor.

Telefonunuzu güvenli modda başlatın

Android işletim sistemine sahip tüm cihazlarda var olan güvenli mod seçeneği, varsayılan uygulamalar haricindeki tüm yüklemeleri devre dışı bırakır. Bu da virüslü uygulamaları rahatlıkla silebilmenize imkân tanır.

  • Telefonunuzun güç tuşuna basılı tuttuktan sonra cihazı güvenli modda yeniden başlatın ve Ayarlar > Uygulamalar bölümünü açın.
  • Uygulama listesinde şüpheli olabilecek isimlere bakın. Virüs olmasından şüphelendiğiniz tüm uygulamaları teker teker kaldırın.

Peki, ya virüslü uygulamayı kaldıramıyorsanız?

Bazı virüslü uygulamalar cep telefonunda kendini yönetici olarak atadığı için uygulamalar listesinden kaldırabilmeniz mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda cihaz yöneticisine girerek tüm yönetici uygulamaları kaldırmanız gerekir. Cihaz yöneticilerine ise Ayarlar > Güvenlik > Cihaz yöneticileri bölümü üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Android’e bulaşan virüsler nasıl temizlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları Acer’dan Yeni Bilgisayar – Chromebook 13 – İnceleme Daktilonun İcadı ve Çeşitleri Gmail den Bir Yenilik Daha Graffiti Yazı Şekilleri [ Graffiti Font ] +30 ile başlayan Telefon Aramaları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır