Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android’de reklamlar nasıl engellenir?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Android’de reklamlar nasıl engellenir?
Android’de reklamlar nasıl engellenir?

Ücretsiz ve açık kaynak uygulamalara ev sahipliği yapan Android, sıklıkla kullanıcıları rahatsız eden reklamları da bünyesinde barındırabiliyor. Varsayılan tarayıcıyı kullanarak ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gösterilen reklamlar bazen can sıkıcı boyuta ulaşabiliyor. Keza ücretsiz uygulama ve oyunlarda karşınıza çıkan alakasız reklamlar telefondan bezmenize dahi yol açabilir. Bu gibi durumlar dayanılamayacak boyuta geldiyse, Android‘de reklamları nasıl engelleyebileceğinizi öğrenmenin vakti gelmiş demektir.

Opera Browser veya Ablock Tarayıcı kullanın

Dahili olarak açılır pencere ve reklam engelleme özelliklerine sahip olan Opera Browser veya Adblock Tarayıcı uygulamalarını kullanarak reklamsız bir web deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu uygulamalardan istediğiniz herhangi birini ücretsiz olarak indirmeniz yeterli. Google Adsense ve benzeri popüler reklam ağlarının tüm gösterimleri artık engellenecektir. Bu da daha az internet harcaması yapmanıza katkı sağlar.

android cihaz güvenliği

Adguard Content Blocker uygulamasını indirin

Bu adrese tıklayarak telefon veya tabletinize kurabileceğiniz Adguard uygulaması, internet bağlantınızı özel bir tünelden geçirerek webde gezinmenizi sağlıyor. Tıpkı VPN uygulamalarında olduğu gibi telefonunuz önce Adguard sunucularına istek gönderiyor, daha sonra reklamlardan ve gereksiz öğelerden arındırılmış bir şekilde internet sayfaları karşınıza açılıyor. Daha hızlı açılan web siteleri için Adguard‘ı denemeniz tavsiye edilir.

Cihazını rootluysa AdAway kullanın

Root yetkilerine sahip bir Android telefona sahipseniz en kolay ve rahatı, AdAway eklentisini kullanmak olacaktır. Hemen buraya tıklayarak AdAway‘ın APK dosyasını telefonunuza kurun ve tüm uygulamalardaki reklamları ortadan kaldırın.

Android’de reklamlar nasıl engellenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2020 Yılında Playstation Store’da En Çok Satan Oyunlar İnternetten Para Kazanma Facebook’un İnsan Sağlığı Üzerinde Etkisi Türk Mühendislerden Nanoteknolojik Kumaş Joomla Tema Yükleme ( Resimli ) ve Sorunların Çözümleri Bugun Bir Bomba Patlasa

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır