Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Android telefon güvenliği sağlamak için atmanız gereken birçok adım, kullanımda dikkat etmeniz gerek birden fazla husus olabilir. Herkesin telefonunda kendisine özel fotoğraf, mesajlaşma ve bilgilerin olduğunun farkındayız. Fakat telefon korsanları için bu durumlar onların geri çekilmesini sağlamamaktadır. Sizlerin bilgilerinizi, fotoğraflarınızı ve banka hesaplarınızı alarak sizlere tehdit savurabilmektedirler. Onların önüne geçmek, tehditlere maruz kalmamak için yazımızın devamını okuyarak güvenli Android kullanma yöntemleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Google Play Store

Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Google Play Store üzerinde binlerce uygulama bulunmaktadır. Uygulamaların Google onayından geçiyor olması tamamen güvenli olduğu anlamına gelmemektedir. O yüzden market üzerinde bulunan hafıza arttırma, reklam engelleme, RAM arttırma gibi gerçek olmayan uygulamalara inanıp indirmeyin. Bu uygulamaların amacı sizden kurulum aşamasında izin alarak dosyalarınıza erişmek ve bilgilerinizi çalmaktır. O yüzden sadece güvenilir uygulamaları edinin.

Virüs Programı Edinin

Google Play Store üzerinden başımızı derde sokabiliyor olmamız, başımızı güvenli yere koyamayacak olduğumuz anlamına gelmemektedir. Play Store üzerinden popüler virüs programlarını indirebilir ve 7/24 olacak şekilde güvende kalabilirsiniz. Eset ve Avast gibi popüler bilgisayar virüs programları Android platformunda da bulunmaktadır. Hem yeni gelecek virüslere kapınızı kapatır hem de telefonunuzda bulunan mevcut virüsleri bu uygulamalar aracılığı ile kaldırabilirsiniz.

Son olarak telefonunuza internetten indirdiğiniz APK’ları kurmayın. Bu APK’lara güven olmayacağı gibi telefonunuzu bir daha eskisi gibi kullanamayacağınız olasılığı da yüksektir.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Uçakların Kanatları Neden Çift Katlıydı? Microsoft Surface Pro 3  Tablet – İnceleme İnternetin İcadı Need For Speed Undercover Gelişi Resmileşti Yasaklı Engelli sitelere Hızlı Olarak Girmek ( Security KISS ) Online Alışverişte Merak Edilen Konular

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır