Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android telefon görüntüsü televizyona nasıl aktarılır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Android telefon görüntüsü televizyona nasıl aktarılır?
Android telefon görüntüsü televizyona nasıl aktarılır?

Daha büyük ekranda oyun oynama keyfini yaşamak, dizi ve filmleri telefonu elinizde tutmak zorunda kalmamak istiyorsanız; yapmanız gereken şey Android telefonunuzun görüntüsünü televizyona aktarmak olmalıdır. Chromecast gibi görüntüyü kablosuz ağ üzerinden televizyona aktaracak araçlara sahip değilseniz, satın alacağınız ufak birkaç kabloyla bu işlemi tamamlayabilmeniz mümkündür.

Bunu yapmanın ilk yolu HDMI kablolarını kullanmaktan geçer. Eğer kullandığınız Android tablette HDMI çıkışı varsa, satın alacağınız altın uçlu bir HDMI kablosu işinizi rahatlıkla görecektir. Asus Eee Pad Transformer Prime, Motorola Xyboard 8.2 ve Acer Iconia Tab A100 gibi bazı tablet modellerinde Micro HDMI çıkışı yer alabiliyor. Böylece arada hiçbir ekstra kablo veya cihaza yer vermeden doğrudan tabletle televizyon arasında görüntü aktarımı yapabiliyorsunuz.

Ancak Android cihazınızda HDMI çıkışı yoksa Slimport HDMI denilen minik bir cihazı satın almanız gerek. Ortalama olarak 40-80 lira arasında bir fiyata sahip olan bu ürün, şarj soketine takılarak çalıştırılıyor. Televizyondan gelen HDMI kablosunu da bu cihaza bağlıyorsunuz ve arada oluşan köprü sayesinde ses ve görüntüyü televizyona aktarabilmeniz mümkün hale geliyor.

İşin kötü tarafı şu ki, Slimport HDMI‘ler her telefon modeline özel olarak üretiliyor. Yani LG telefon veya tablet için satın aldığınız bir Slimport HDMI cihazı başka bir telefon veya tabletle uyumlu olmayabiliyor. Satın alırken bu dezavantajı göz önünde bulundurarak hareket etmekte fayda var.

Android telefon görüntüsü televizyona nasıl aktarılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Chevrolet Camaro ve Resimleri Bilim ve Teknoloji arasındaki ilişki Futbol Severlere Frikik Oyunu Word de Korumalı Bir Belgenin Parolasını Unuttuysanız… Balıkesir’e Uludağ Turizm İle Seyahat edin. Dünyada Teknoloji ve Tasarım Dersi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır