Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android Tabletlerde Gizlilik Nasıl Sağlanır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Android Tabletlerde Gizlilik Nasıl Sağlanır?
Android Tabletlerde Gizlilik Nasıl Sağlanır?

Bugün, hemen her yerde kullandığımız ve bize büyük kolaylıklar sağlayan Android tabletler ve diğer cihazlar, zararlı uygulamalar ile kötü niyetli kişilerin hedefi haline gelmiş durumda. Özellikle gizliliğin sıklıkla ihlal edildiği bu cihazlar da güvenliği sağlamak adına bazı önlemler alınması gerekiyor.

android cihaz güvenliği

Bu yazımızda Android tabletlerde gizlilik nasıl sağlanır, Android cihazlar da gizlilik, Android güvenliği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Android tablet ve diğer cihazlar da güvenlik için çeşitli yazılımlardan ya da sadece basit önlemlerden yardım alabiliriz. Bu cihazlar da gizliliğin korunması adına alabileceğiniz önlemler hakkında aşağıda bazı bilgiler bulunmaktadır.

Android Tabletlerde Gizlilik Nasıl Sağlanır?

Hemen hepimiz tablet ve diğer cihazlarımız da çeşitli üçüncü parti uygulamaları kullanmaktayız. Bu uygulamaların bir kısmı güvenli geliştiriciler tarafından hazırlanırken bir kısmı tamamen bilinmeyen kullanıcılar tarafından sunulmakta. Fakat ister güvenli firmalar isterse de bireysel kullanıcılar tarafından hazırlanan bu uygulamaların bir çoğu gizliliği ihlal ederek özel bilgilere erişiyor. Bitdefender tarafından Android cihazlarda kullanmanız için sunulan Clueful yazılımı, uygulamaları taratarak gizliliğinizi ihlal eden yazılımları temizlemenizi sağlıyor.

Android cihazlarınız da dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay ise paylaşılan dosya ve fotoğraflardır. Özellikle Android cihazınız ile çekilen bir fotoğraf çekim detayları dışında bulunduğunuz konumu dahi fotoğraf bilgilerine ekleyebiliyor. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına paylaştığınız fotoğraf ve diğer dosyalar da EXIF Remover adlı uygulamayı kullanarak gizliliğinizi artırabilirsiniz.

Android Tabletlerde Gizlilik Nasıl Sağlanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

applemerkez28 Şubat 2015

zannımca tablet ve telefon olsun kişisel olarak indirdiğimiz uygulamaların çoğu aslında telefonumuzun içeriğine sahip olmak için hazırlanıyor olabilir.bence her yerden uygulama indirmemelisiniz.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sayfa eBGBM Nedir KaraKutunun Tarihi ve Kullanım Alanları İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları Gtalk İle Artık Görüntülü Görüşebileceksiniz Çocuklarınıza Kuranda Geçen İsim Mi Arıyorsunuz? Epic pen Boyama ve Çizim Programı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır