Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android Silver Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Android Silver Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Android Silver Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Son aylarda sıkça duymaya başladığımız kavramlardan birisi olan Android Silver, bir marka ya da modelden çok standart olarak tanımlanmaktadır. Daha açık ifade ile Intel örneğinde olduğu gibi Google’da üreticilere Android Silver etiketini alabilmeleri için belirli kıstaslar getirmeye başladı.

Bu yazımızda Android silver nedir, Android silver özellikleri nelerdir, Android silver tabletler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Google menşeli üretilen Nexus serisi telefon ve tabletlerden sonra şimdide Android Silver görücüye çıkıyor. Her ne kadar Android Silver’ın Nexus serisinin yerini alacağı düşünülse de Google, Andorid Silver’ın Nexus’un yerini almayacağını ifade etti. Aynı Intel – Ultrabook örneğinde olduğu gibi Android Silver’da yalnızca belirlenen kıstaslara uyum sağlayan üreticiler ve modeller tarafından kullanılabilecek. Fakat Nexus serisinin daha ne kadar devam edeceği konusunda net bir bilgi mevcut değil.

Android Silver Özellikleri

Henüz bu ismi taşıyacak olan telefon ve tabletlerin minimum hangi özellikleri içermeleri gerektiği belirlenmiş değil. Fakat alınan duyumlara göre minimum Full HD ekrana sahip olması, en az dört çekirdekli bir işlemci ile sınırlandırılmış kalınlık ve ağırlığa sahip olması gerekiyor. Ayrıca Android Silver etiketini taşıyacak olan cihazların oldukça iyi ve üst sınıfta yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Çıkış tarihi hakkında pek çok söylenti bulunmakla birlikte Nexus’un yeni sürümlerinin çıkmasını beklediğimiz 2014 yılı içerisinde Android Silver’a ilişkin bir tanıtım beklenmiyor. Fakat 2015 ilk çeyreğinde Android Silver’ı sahalar da görebiliriz.

Android Silver Nedir? Özellikleri Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Android Telefona Türkçe Dil Yüklemek – Resimli Anlatım PC Kullanıcılarına Özel En Yararlı 10 Program İnstagram ve E-Ticaret SSH Komutları Güneş ve Rüzgar Enerjisini Depolamada Yeni Teknoloji USB güvenlik Kilidi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır