Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android Cihazlarda Güvenlik Nasıl Artırılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Android Cihazlarda Güvenlik Nasıl Artırılır?
Android Cihazlarda Güvenlik Nasıl Artırılır?

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin sayısı hızla artıyor. Diğer üreticiler, ürünlerinin çalınma ve kaybedilme riskine karşılık çeşitli önlemler alırken Android kullanıcıları cihazları üzerinde ne tür önlemler alacağını yeterince bilmiyor.

android kayıp cihazları bulma

Bu yazımızda Android cihazlarda güvenlik nasıl artırılır, Android tablet güvenliği, Android güvenlik uygulamaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda her yıl milyonlarca dolar değerinde cihazın kaybedildiği öğrenildi. Yine en az cihazların kaybedilmesi kadar yüklenen zararlı yazılımlar hem cihazlara zarar vermekte hem de kullanıcılar açısından çeşitli güvenlik zaaflarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Android Cihazlarda Güvenlik Nasıl Artırılır?

Google tarafından yapılan açıklamada Android cihazlarda herhangi bir güvenlik yazılımının kullanılmasının gerekli olmadığı duyuruldu. Bu cihazların sahip olduğu yazılımlar ve güncel uygulamalar ile güvenlik zaafı yaşamayacağı fakat güvenilir kaynaklardan yüklenmeyen yazılımlara karşı mutlaka güvenlik yazılımlarının yüklenmesi gerektiği belirtiliyor.

Android tablet ve telefonlarınız için Antivirüs uygulamaları arasında Dr.Web, F-Secure ve Avast gibi pek çok güvenlik yazılımı bulunuyor. Hem hızlı hem de geniş kapsamlı koruma sağlayan bu yazılımlar ücretli/ücretsiz seçenekleri ile Play Store üzerinden indirilebilmekte.

Yine uygulamaları ya da dosyalarını korumak isteyen kullanıcılar için Smart App Protector ve Applock gibi kilit uygulamaları tavsiye edilmekte. Kaybedilme riskine karşı cihazlara için yine Google tarafından geliştirilen Android Device Manager isimli uygulamayı yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu uygulama ile kayıtlı olan cihazınızı bir harita üzerinde takip edebilirsiniz.

Android Cihazlarda Güvenlik Nasıl Artırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek Teknoloji ve Tasarım Arasındaki İlişki Zararlı Yazılım Keylogger lara Karşı AntiLogger Patent ve Buluş Nedir ? Johannes Kepler (1571-1630) SSK Sigorta Sorgulamaları İçin Tavsiye Sitem

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır