Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

AMD 8 Çekirdekli İşlemciler ve Özellikleri

Ana Sayfa » Bilgisayar » AMD 8 Çekirdekli İşlemciler ve Özellikleri
AMD 8 Çekirdekli İşlemciler ve Özellikleri

Geçtiğimiz yıllarda ARM Seattle adında bir işlemci üreteceğini duyuran AMD, bu duyurudan iki yıl sonra ilk işlemcisini Mart ayında tanıtacağını açıkladı. Duyurulan özelliklere göre 4-8 çekirdek seçenekleri ile üretileceği belirtilen işlemcinin ilkinin Mart ayı içerisinde üretilmesi planlanıyor.

AMD-8-çekirdek

Bu yazımızda amd sekiz çekirdekli işlemciler, arm seattle işlemci gibi merak edilen konular hakkında bilgiler yer almaktadır.

AMD 8 Çekirdekli İşlemci – ARM Seattle

AMD’nin duyurusuna göre Opteran A serisi ismi altında üretileceği belirtilen işlemcinin 28nm teknolojisi kullanılarak 8 çekirdek olarak üretileceği belirtildi. Bu işlemcilerin ARM Cortex-A57’ye birebir benzeyen bir yapıya sahip olması A1100 kod işlemciler ile 4 ve 8 çekirdek seçeneklerini bulundurması bekleniyor.

AMD 8 çekirdekli işlemcilerin diğer özellikleri ise şu şekilde olacak.

  • 64 bit ARM çekirdek,
  • 2 Ghz hız ve 4mb L2, 8mb L3 tampon bellek,
  • DDR3 ve DDR4 128gb Ram desteği

İşlemcinin 8 PCIe 3 yuvasını ve 8 SATA 3 portunu ayrıca 2 adet 10 gigabit ethernet yuvasını aynı anda kontrol etmesi bekleniyor. Tasarıma göre 25  watt enerji ihityacı bulunan işlemcilerin mobil kullanıcılar dışında masaüstü kullanıcıları da etkilemesi beklenmekte.

AMD 8 Çekirdekli İşlemciler ve Özellikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yürürken şarj edin Platinmarket E-ticaret Paketleri İle Kazanmaya Başlayın İntel Yeni işlemci Çıkartıyor USB Bellek Nasıl Şifrelenir? Android Cihazlarda Verileri Nasıl Koruyabiliriz? İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır