Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır?

Ana Sayfa » Webmaster » Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır?
Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır?

Kişisel web sitenizi yaparak tutkularınızı, hobilerinizi ve uzmanlık alanlarınızı tüm dünyayla paylaşabilirsiniz. Üstelik bunun için profesyonel olmaya, kod bilmenize de gerek yok. Sadece bir hafta sonunda tüm sitenizi bitirebilirsiniz. Peki sadece 2 günde, hafta sonunda nasıl web sitesi yapılır?

Site haritasını çizin

Sitenizi yapmaya başlamadan önce kafanızda yapısını kurun ve sayfaların nasıl birbiriyle bağlantılı olacağını düşünün. Buna site haritası denmekte ve bunu ayarlamak için kullanabileceğiniz çeşitli yardımcı araçlar var. WriteMaps.com bunlardan birisi. Kayıt olduktan sonra 30 saniye tanıtım videosu izleyerek site haritanızı yapabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı ayarlayın

Siteniz yazı tabanlı olsa da, mutlaka fotoğraf da eklemek isteyeceksiniz. En azından resimlerinizi düzenlerken, GIMP’i kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir fotoğraf düzenleme programı ve amatörden profesyonele herkesin işine yarayacaktır.

Host seçin

Sitenizi kurarken FTP desteği olsun veya olmasın, bir hosting alanına ihtiyacınız var. Bunun için para ödemek istemiyorsanız, Weebly, FreeGreenHost, Wix ve Biz.nf gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Buralar her ne kadar kısıtlı alanlar verseler de, yine de başlangıçta işinizi fazlasıyla görürler. Ayrıca Weebly’i tercih ederseniz, sınırsız disk alanına ve trafik genişliğine sahip olacaksınız.

Sayfalarınızı inşa edin ve yayınlayın!

Mobirise gibi ücretsiz araçları kullanarak, hiçbir kod bilgisine sahip olmadan ücretsiz olarak kaliteli web sayfaları oluşturabilirsiniz. İşin burası tamamen yaratıcılığınıza kalıyor ve dilediğinizce özelleştirebilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra da sitenizi kayıt olduğunuz hostun içine atın ve yayına başlayın. Bol şans!

Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çalındığında Kitlenen Laptop  Bilgisayarınız mı Çalındı ? Uydunet İncelemesi WinDows 7 Detaylı Resimler Dota 2’de Rekor Ödül Havuzu E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi Devreye Giriyor Yalan Makinası Çalışma Prensibi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır