Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknoloji

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknoloji
Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknoloji

Her saniye gelişen ve hayatımızın her anına her yerine giren teknoloji hayatımızı kolaylaştıran büyük nimetlerden birisi.Ne var ki teknolojik aletlerin de çalışabilmesi için enerjiye ihtiyaçları var.Herkezin cebinde cep telefonu var ancak telefonların şarjı max 4-5 gün gidebiliyorY(Kullanıma bağlı) Neden daha uzun süre giden cep telefonları olmasın ?Telefon üreticileri bunun için çok büyük bir çalışma yapıyor.Telefonların dış yüzeylerini solar tabaka ile sarıp az da olsa güneşden enerji almasını sağlayacak.Ayrıca vücut hareketlerımızlede cep telefonu ve diğer cihazlara enerji sağlayabileceğiz.

Notebook yani dizüstü bilgisayarlar için de bugun en büyük sorun şarj sorunudur.Hp firmasının 24 saat aktif durabilen dizüstüler yapması aslında tamamen yalan.Bu ölçümler minumum enerjide yani en düşük ekran ışığı,wireless,cpu hızı ve diğer şeylerin kapalı oldugu durumda ölçülüyor.Laptop üreticileri de bu alanda hummalı bir çalışma yürütüyorlar.Tıpkı cep telefonları gibi dizüstü bilgisayarların dış yüzeylerini solar tabaka ile sarıp az da olsa güneş enerjisinden faydalanılmak isteniyor.Ayrıca laptopların kenarlarına bır kulp yerlestırelerek kulpu hareket ettırdıgınızde enerjı uretmenız ı sağlanılıyor.

Birçok cihazda da bu çevirerek enerji üretme teknolojisi kullanılmaya çalışılıyor.Radyolarda ,el fenerlerinde,laptoplarda ve daha birçok cihazda bu enerjı üretme sistemi kullanılıacak.

Her çocuğa bir laptop kampanyası için hazırlanan mini dizütülerde bu çevirme sistemi kullanılmıs.işte resimler

Dünyada güneş enerjisinden en çok yararlanan firma Google Dır.Google Dünyanın en büyük güneş enerjisi parkına sahip.Butün binalarının çatılarında komple güneş enerjisi aletleri bulunmakta .Google harcadıgı elektrıgı güneş enerjisinden alıyor ve çok büyük bir tasarruf yaptıgını söyluyor.

Başka bir çalışmada Avrupada devam ediyor.Avrupadaki çoğu eve güneş enerjisi aletleri takılıyor.Üstelik üretiğiniz elektriğin fazlasını devlete satabılıyorsunuz..Ancak ülkemizde malesef bu cihazların kullanımı nereedeyse yok gibi Ancak Arena bilgisayarın bir çalışması oldugu haberini duymustuk.Merakla bekliyoruz.Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknoloji - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Röntgen’in Tarihi ve Keşif Hikayesi İOS 8’de Pil Ömrü Nasıl Artırılır? Fakir Marka Süpürgeleriniz Sarıyer’de Bize Emanet! Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri Arama motoru optimizasyonu Numura Taşınabilirliği Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır