Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alexander Graham Bel ve İcadı

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Alexander Graham Bel ve İcadı
Alexander Graham Bel ve İcadı

Bizlerin hayatını kolaylaştıran telefonun mucidi; Alexander Graham Bel 3 mart 1847 Edinburgh İskoçya’ da doğmuş daha sonra Amerikan vatandaşı olmuştur. 2 Ağustos 1922 Baddeck-Kanada’da vefat etmiştir.

Alexander Graham Bell Using Telephone

Birçok buluşa imza atan Bel’in en önemli icadı telefondur. İşitme engellilere yardımcı olmak amacıyla çalışmalara başlamış ve bunun yerine daha önemli bir buluş olan telefonu bizlere kazandırmıştır.1875 yılında yaptığı çalışmalarla sesin tel üzerinden ilerleyerek başka bir yere ulaştığını keşfetmiş ve yardımcısı ile çalışırken sesinin duyulmasıyla beraber; telefondan gelen sesle icat tamamlanmıştır. Telefonun patent hakkı için 14 şubat 1876 yılında başvurmuştur. 7 Mart 1876 yılında patent hakkına sahip olmuştur.1877 yılında ise ilk telefon şirketinin kurulmasıyla beraber seri üretime başlanmıştır. Bugün en büyük şirketler arasında yerini korumaktadır.
Telefonun icadı uzaklıkları yok eden bir alet olarak yerini almasıyla beraber ; bu önemli buluş her geçen gün birçok özellik eklenerek kendini sürekli geliştirmektedir. Cep telefonun yaygınlaşmasıyla beraber artık sabit telefonlar daha az kullanılmaya başlamıştır. Artık görüntülü telefonlarla sevdiklerimizi nerede olursa olsunlar hem görebilir hemde konuşabiliriz. Oldukça yaygınlaşan ve hayatımızın vazgeçilmezi olan telefonun mucidi; Alexander Graham Bel’in bizlere kazandırdığı en büyük icattır.
Her şey bir hayalle başlar tüm icatlarda bir hayaldi. Ama üzerinde ısrarla ve sabırla çalışmaların neticesinde bir zamanlar hayal olan icatlar şimdi ise bir gerçek.

Alexander Graham Bel ve İcadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Isaac Newton Kimdir, İcat ve Buluşları Nelerdir? Güneş ve Rüzgar Enerjisini Depolamada Yeni Teknoloji Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme Missing link found Google Logosu Facebook Profilinin Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır ? 2019 En İyi WordPress Eklentileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır