Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akıllı Ürünlerde Son Durak, Akıll Gözlük

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Akıllı Ürünlerde Son Durak, Akıll Gözlük
Akıllı Ürünlerde Son Durak, Akıll Gözlük

Akıllı ürünlerde gelinen noktada pek çok yeni cihaz piyasaya sürüldü. Telefon ve tabletler ile başlayan bu akım saat, gözlük gibi ürünlerle devam ediyor. Oxford üniversitesinde yapılan bir çalışmada görme sorunu olanlar için akıllı gözlük prototipi üretildi.

Bu yazımızda akıllı gözlük nedir, görme sorununa akıllı gözlük, akıllı ürünler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

görme sorununa akıllı gözlük

Telefon, saat ve gözlüklere yerleşen akıllı teknoloji şimdide görme sorunu olanlar için yeni seçenekler sunuyor. Google  Glass ile başlayan ve pek çok ilgi çekici özelliği bir arada sunan akıllı gözlükler, resim çekme, video izleme, navigasyon ve sosyal ağlar gibi özellikleri bir arada sunabiliyor. Ayrıca akıllı gözlüklerin günümüzde telefon görüşmeleri gibi çeşitli ayrıcalıklar da sunduğu bilinmekte.

Oxford üniversitesinde yapılan bir araştırmada görme sorunu olan kişilere özel akıllı gözlüklerin prototipleri üretildi. Kısmi ya da tamamen görme sorunu olanların daha rahat hareket edebilmesi ve önlerinde bulunan nesneleri tanıyabilmesi için akıllı gözlüklerde bu teknolojinin geliştirildiği söylenmekte.

Akıllı Gözlük Nedir? Görme Sorunları İçin Akıllı Gözlük

Görme sorunu olanlar için geliştirilen akıllı gözlükler, gözlüğü kullanan kişinin önünde bulunan nesneyi algılayabilmesi için önceden nesneleri tanıyacak ve bunları gözlüğü kullanan kişiye aktaracak. Fakat gözlüklerin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için akıllı bir telefon ile desteklenmesi gerekmekte. Yapılan çalışmalarda görme sorunu olan kişilerin büyük bir çoğunluğunda olumlu sonuçlar aldığı görülebilmekte.

Akıllı Ürünlerde Son Durak, Akıll Gözlük - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlaçlarınızı Taşımak için İlaç Kutusu Atv ve evdeki telsiz telefon Fiziksel Portlar ve Yapabileceklerimiz Ev dekorasyonları için dekor.org yeter ! İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları Akılcılığın Temeli : Bilim ve Teknoloji

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır