Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akıllı Tv Kullanıcıları İçin Güvenlik Önerileri

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Akıllı Tv Kullanıcıları İçin Güvenlik Önerileri
Akıllı Tv Kullanıcıları İçin Güvenlik Önerileri

Teknoloji her alanda büyümeye devam ediyor. Bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar ve evler derken şimdide akıllı televizyonlarda güvenlik riskleri ortaya çıktı. Evinizde bulunan akıllı televizyon hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ya da ne tür önlemler almanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Bu yazıda akıllı tv kullanıcıları için güvenlik önerileri, akıllı tv güvenliği, akıllı tv açıkları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

akıllı tv güvenliği

Günümüzde, hemen her yerde akıllı cihazların egemenliğini görebiliyoruz. Evimizde, okullarda, yollarda ve hatta otobüs duraklarında dahi akıllı cihazların etkinliği artıyor. Bu cihazların sağladığı kullanım kolaylığı dışında güvenlik konusu da ayrı önem verilmesi gereken bir sorun haline geldi.

Akıllı Tv’lerde Güvenlik Önerileri

Birkaç yıl öncesinde kadar akıllı televizyonların ele geçirilmesi diğer ifade ile hacklenmesi yalnızca filmlerde ya da sözde olan bir ifadeydi. Fakat bugün gelinen teknolojide akıllı televizyonlarda saldırıya uğrayabilmektedir. Peki, akıllı tvleri korumak için neler yapmalısınız? Nelere dikkat edilmeli?

Smart tv’lerde bulunan mevcut açıklar henüz bir zararlı tarafından tehdit edilmemekte. Fakat alınması gereken bazı basit önlemler bulunmakta.

İlk olarak üretici tarafından sağlanan güncellemelere mutlaka dikkat edilmeli ve var ise son güncel firmware yüklenmelidir.

Smart tv’lerin bağlı bulunduğu router için mutlaka firewall özelliği aktif olmalıdır. Bu yalnızca televizyon için değil aynı zamanda internete bağlı diğer cihazlarınız içinde geçerli bir kuraldır.

Her smart tv’de olmasa da artık birçoğunda zararlılara karşı tarama özelliği bulunmakta. Cihazınızda böyle bir özellik var ise mutlaka tarama yaptırın.

Kamera bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı tv’lerde de paniğe neden olan bir sorun. Her ne kadar şu aşamada erişim mümkün görünmese de, zor durumda kalacağınız herhangi bir eylemi kamera önünde yapmamaya dikkat edin.

Akıllı Tv Kullanıcıları İçin Güvenlik Önerileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cisimleri Havada Tutmak artık Mümkün Anılarınızı Silmek İster Misiniz? Bu Mümkün! Facebook Oyun Davetleri Nasıl Engellenir Tubitak’a Sorulan ilginç Sorular ve Yanıtları 21. yüzyılın en önemli 3 bilim adamı Numara taşınırken dikkat edilmesi gereken hususlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır