Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akıllı Cihazlar Ne Kadar Güvenilir? Akıllı Cihazlar ile Verileriniz Güvende mi?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Akıllı Cihazlar Ne Kadar Güvenilir? Akıllı Cihazlar ile Verileriniz Güvende mi?
Akıllı Cihazlar Ne Kadar Güvenilir? Akıllı Cihazlar ile Verileriniz Güvende mi?

Her geçen gün sayısı daha da artan akıllı cihazların günlük yaşantımızda büyük bir kolaylık sağladığı yadsınamaz bir gerçek. Özellikle mobil bankacılıktan, sosyal ağlara, birçok önemli hesabı artık akıllı cihazlar üzerinden kontrol edebiliyoruz. Fakat kullanıcıların birçoğunun belki de düşünmediği bir durum ciddi sorunlar yaratabilir.

Bilege-Takılabilen-Telefon

Bu yazımızda akıllı cihazlar ne kadar güvenilir, akıllı telefonlar güvenli mi, veri gizliliği neden önemli gibi sorular hakkında cevaplar bulabilirsiniz.

Akıllı Cihazlar ile Verileriniz Siber Tehdit Altında!

Otomobilden, televizyonlara, evlerimizden, buzdolaplarına kadar birçok cihazda artık akıllı sistemler kullanılmakta. Peki, bu cihazlarda kullanılan akıllı sistemler ne kadar güvenilir?

Son dönemde birçok otomobil markası araçlarında artık internet bağlantısı yapabilen ve çeşitli yazılımlar ile kontrol edilebilen sistemler kullanmakta. Fakat giderek artan kullanımla birlikte bu sistemlerin suistimale açık olduğu da unutulmamalı.

Televizyonlarda ise indirme ve internet seçenekleri yanında görüntüyü sağlayan kameralar da kullanılmaya başlandı. Uzmanlar, bu televizyonların gizliliği engelleme ve tüketiciyi mağdur etme adına büyük bir tehdit unsuru oluşturabileceğini söylemekte.

Gelecekte daha fazla yaygınlaşacak olan Akıllı Evler ise tehdit altında olan bir diğer hedef gibi görünüyor.

Diğer akıllı sistemlerin kullanıldığı buzdolapları, oyun konsolları, kameralar ve aydınlatma sistemleri ise siber suçluların hedefleri arasında yer alıyor.

Akıllı Cihazlar Ne Kadar Güvenilir? Akıllı Cihazlar ile Verileriniz Güvende mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri Türk Uçağını Düşüren Füze SA-6 Akıllı Ürünlerde Son Durak, Akıll Gözlük Akılcılığın Yapıcılıkla ve Gerçeklikle İlgisi En çok Satan Taşınabilir Şarj Cihazları Power Bank Hava Kuvvetlerine 12 Adet TURNA Teslimi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır