Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aile Hekimliği Randevu Sistemi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Aile Hekimliği Randevu Sistemi
Aile Hekimliği Randevu Sistemi

Aile hekimliği sistemiyle, her ailenin belirli bir hekimi oldu. Sağlık Bakanlığı, Aile Sağlığı Merkezlerindeki bekleme sürelerini ortadan kaldırmak için bir çalışma başlattı. Bu çalışmayla daha sakin ve huzurlu ortamlarda hizmet sunulması hedeflenmekte. Bu çalışma dahilinde  Aile Hekimleri de Merkez Hekim Randevu Sistemine dahil oluyor. Böylece hastalar, ALO 182’yi arayarak veya online olarak aile hekimlerinden randevu almalıdır. Randevu sistemi sayesinde aile sağlığı merkezlerindeki yoğunluk giderilmiş ve daha rahat bir tedavi süreci gerçekleştirilmiş olacak.

Hastalar, ALO 182’yi aradıktan sonra T.C kimlik numaralarıyla birlikte aile hekiminden randevu alabilecekler. Online olarak randevu almak isteyen vatandaşlar ise aile hekimliği randevu sisteminin resmi web sitesine girip randevu alabilirler. Randevu almak zorunlu değildir. İsteyen kişiler randevu almadan da aile hekimine gidip müracaatta bulunabilirler. Bu sistemle hedeflenen hem aile hekiminin hem de hastanın beklemeden, daha rahat bir şekilde muayene ve tedavinin gerçekleşmesidir.

Ayrıca vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla aile hekimleri, muayene sonucunda gerek gördüğü hastalarına Merkez Hekim Randevu Sistemi üzerinden ana dal poliklinikleri için randevu oluşturabilmektedir.

Yeni sunulan bu sistem dahilinde artık hastalar normal hastaneler gibi aile hekimlerinden de randevu alabilecek. İsteyen hastalar randevu almadan, eskisi gibi gidip hemen randevu talebinde bulunabilecek. Ancak daha önce randevu almış kişilerin tarih ve saati belli olacağından herhangi bir bekleme söz konusu olmayacak.

Aile Hekimliği Randevu Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

SSL Secure Socket Layer Nedir ? İnternette Gizlilik Hakkında Bilinen Yanlışlar – Öneri Google VE Hizmetleri Cep Telefonu Zararlı Yazılımlar Google Allo nedir, nasıl kullanılır? Red Bull Kağıt Uçak Yarışması

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır