Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

850 Yıl Sonra Açılan Mezar

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » 850 Yıl Sonra Açılan Mezar
850 Yıl Sonra Açılan Mezar

850 yıl önce ölmüş olan İsveç Kralı Aziz Erik hakkında daha fazla bilgi edinmek amacı ile İsveç bilim adamları, Aziz Erik’in mezarını açtı.

eik

1160 yılında Stockholm’de Danimarka Prensi tarafından öldürülen IX. Erik kendisinin yaptırdığı bir katedrale gömülmüştü. Bu katedral Stockholm’ün kuzeyinde bulunan Uppsala şehrinde bulunuyor. Bir takım efsanelere göre kral ölmüş olduğunda bazı efsanelerin yaşanması, onun aziz ilan edilmesine neden olmuştur. Bu nedenle Aziz Erik diye anılır.

Uppsala Üniversitesinde ki bir grup bilim adamı ve araştırmacı, Kralın kemiklerinin ve kafatasının bulunduğu bakır olan, altın yaldızlı tabutu açtı. Bu araştırmanın amacı hakkında çok az bilgi bulunan kral hakkında bilgi edinebilmek. Bir takım DNA testleri yapılan ve x-ray taramalarının yapılacağı araştırmada kralın kökeni hakkında daha fazla bilgi elde edilebilecek. Arkeolojide ki bilimsel yenilikler sayesinde kralın yemek alışkanlığından, herhangi bir hastalığının olup, olmadığına kadar incelenebilecek. İlk izlenimlere göre babasının İngiltere kökenli olduğu düşünülen Aziz Erik’in tabutundan çıkarılan tacı da, İsveç’te ki bilinen en eski kraliyet tacı olduğu da anlaşıldı.

850 Yıl Sonra Açılan Mezar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Karlı Yollarda Sürüş Teknikleri Atatürk’ün Anı Örneği Wright Kardeşler ve ilk uçağın icadı Güvenilir Baymak Servis Hizmeti Sizlerle Web 3.0 ve Getirdiği Yenilikler Yeni Kimliklerimiz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır