Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

6 Dakikalık Uzay Yolculuğu

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » 6 Dakikalık Uzay Yolculuğu
6 Dakikalık Uzay Yolculuğu

Uzun bir süredir uzay turistleri üzerine çalışmalar yürüten Virgin Galactic, ilk yolcularını uzaya götürmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 6 dakika sürecek olan bu gezide müşteriler yerçekimsiz ortamda bulunma şansına erişecek.

uzay turizmi

Bu yazımızda uzay yolculuğu, uzay turistleri nedir, virgin galactic uzay yolculuğu gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Virgin Galactic adlı şirket, uzun süredir mini bir uzay yolculuğu için çalışmalar yürütüyor. 6 dakika sürecek olan uzay yolculuğu için belirlenen bedel 250 bin dolar olup yine belirlenen sayıya ulaşıldıktan sonra bu rakamın değişebileceği söyleniyor. Şirketin CEO’su olan George Whitesides, SpaceShipTwo ismi verilen uzay araçlarının uzay yolculuğu için testlere hazırlandığını ve önümüzdeki günlerde bu testlerin yapılacağını söyledi.

Bugüne kadar gerçekleştirilen testler, Dünya sınırları dahilinde yapılırken şirketin uzay araçları ile hızlı bir yükseliş sonrasında 6 dakikalık bir süre boyunca Dünya’nın uzaydan izlenebilmesi imkanı bulunacak. Bugüne kadar belirlenen 250 bin dolarlık ücretin yaklaşık 600 kişi tarafından ödendiği söylenirken ilerleyen günlerde bu sayının artmasının beklendiği belirtildi.

Gerçekleştirilecek olan ilk uzay yolculuğunda ünlü isimlerden şarkıcı Lady Gaga, oyuncu Ashton Kutcher ve ünlü fizikçi Stephen Hawking’de bulunuyor. 2009 yılında belirtilen takvime göre ilk uzay seyahatinin 2015 yılında yapılması planlanırken test uçuşlarının daha yakın bir tarihte yapılabileceği söyleniyor.

6 Dakikalık Uzay Yolculuğu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

halil21 Şubat 2017

hani yok

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

General Mobile Discovery 2 ve Özellikleri Windows’da Sık Kullanılan Komut İstemleri Sigara dumanında bulunan gazlar ve İnsan sağlığına etkileri Firefox Sözlük Eklentisi iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır? Android Üzerindeki En İyi 3 Anti-Virüs Uygulaması

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır