Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

3 Boyutlu Yazıcılar ve Fiyatları

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » 3 Boyutlu Yazıcılar ve Fiyatları
3 Boyutlu Yazıcılar ve Fiyatları

3D Printer ile hayalinizdeki projeyi bir objeye çevirmek , prototipini oluşturmak artık bir yazıyı çıktı almak kadar kolay.

Çizdiğiniz 3 boyutlu nesnelerin plastik veya diğer malzemelerde üretilmiş halini bu makine sayesinde ürüne çevireceksiniz.

3dprinter

Sadece yapmanız gereken hayalinizi 3D tasarım programlarını kullanarak bilgisayar ortamına aktarmak. 3D tasarım modelleme için bilginiz veya zamanınız yoksa , internette bulunan 3D model arşivlerinden yararlanarak modelleri kendi fikirlerinize göre düzenleyebilirsiniz.

3D Printer Nasıl Çalışır ?

3d Printer teknolojisi , lazer sinterleme, bileşimli yığma, polimer kurleme gibi aşamalarla çalışır.Kullanım alanının geniş olması ve çok fazla kullanılması yönüyle “fused deposition modeling” yani eritilmiş olan bileşimi modelleme tekniği ile çalışan cihazlardır. Bu teknik sayesinde lazerle 3 boyutlu olarak bilgisayar ortamına aktarılmış olan model 2 boyutlu katmanlar halinde yığılarak 3 boyutlu ürün elde edilir.

3dprinter-calisma

Tekrar tekrar eritebilir ve çözülebilir olan termoplastik malzemeler kullanılır. Termoplastik malzemeler thermoset malzemeler ile karşılaştırıldığında rahatlıkla  sıvılaşabildikleri için bu teknoloji için ideal malzemedir.

Sıvılaştırılmış plastiğin çıktığı kısım bilgisayar tarafindan konrol edilerek parça geometrisini simule edecek şekilde hareket ettirilir ve termoplastik malzemenin yığılması ile beraber parça 2 boyutlu katmanlar halinde yığılır ve üretilmiş olur.

3D Yazıcılar hangi malzemeleri kullanır ?

Başta Plastik olmak üzere seramik , metal ve bazı eritilebilir gıdalar ( Çikolata gibi )  kullanılabilir.

3D Printer Fiyatları

Fiyatlar çeşitlere ve markaya göre değişkenlik göstermektedir.Fabrika tipi lazerli gelişmiş teknolojiye sahip 3d printerlar 500.000 $ iken ev tipi masaüstü 3D Printerlar 1000 $ civarında.

3 Boyutlu Yazıcılar ve Fiyatları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Stetoskop ve Kullanım Alanları iPhone Japonyada Çok Ucuz Nokia Lumia ile iddialı… Pinterest Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Kapatılır? 2013 – 2014 Yılının En İlginç Buluşları Steam Nedir? Steam’den Oyun Nasıl Alınır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır