Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

21. yüzyılın en önemli 3 bilim adamı

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » 21. yüzyılın en önemli 3 bilim adamı
21. yüzyılın en önemli 3 bilim adamı

21. yüzyılda bilim ve teknoloji alanında inanılmaz gelişmelerin yaşandığına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Ancak bilim insanları olmadan bu gelişmeler muhtemelen mümkün olmayacaktı. Biz de 21. yüzyıla damgasını vuran en önemli bilim insanlarından bir kısmını sizin için derledik. İsimler arasında sıralama yapılırken herhangi bir kriter göz önünde bulundurulmadığını da belirtmiş olalım.

Andre Konstantin Geim

21 Ekim 1958 tarihinde doğan ünlü fizikçi, çalışmalarına Manchester Üniversitesi’nde başladı. 2010 yılında “Grafen” maddesi üzerine çalışmalar yaptığı Konstantin Novoselov ile birlikte Nobel Ödülü’ne lâyık görüldü.

Silikonun en büyük alternatifi olarak değerlendirilen grafen, dünyanın en ince maddesi olmasının yanı sıra güçlü ve sert bir yapıya sahip olmasıyla da biliniyor.

John Craig Venter

Amerikalı biyolog John Craig Venter gözlerini 14 Ekim 1946 yılında dünyaya açtı. İnsan genom projesine ilham kaynağı olan ilk çalışmalara imza attı. Ayrıca 2010 yılında ilk insan genom hücresinin oluşturulmasında da rol oynadı. Şuanda kendi kurduğu J. Craig Venter Enstitüsü için çalışmalarına devam ediyor.

Sentetik biyolojik organizmalar üzerine çalışmalar da yürüten Venter, Time dergisi tarafından 2007 ve 2008 yıllarında dünyayı etkileyen 100 insan arasında gösterildi.

Stephen William Hawking

Teorfik fizik ve kozmoloji deninde akla ilk gelen isim, Stephen William Hawking. 8 Ocak 1942’de doğan ünlü fizikçi akademi dünyasının en popüler isimlerinden birisi. 2009 yılında ABD’de Başkanlık Özgürlük Madalyası’na layık görülen Hawking, kuantum fiziği üzerine yaptığı ilmî çalışmalarla da biliniyor.

21. yüzyılın en önemli 3 bilim adamı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Word de Korumalı Bir Belgenin Parolasını Unuttuysanız… Bilgisayarı Hızlandırma Yolları – Stabil İşletim Sistemi Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler Angry Birds icon ve Yazı Fontu Kolay Taşınabilir Çok Amaçlı Balta Tasarımı Teknolojik Gelişim Hızı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır