Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

2020 Dünyanın En Çok Kazanan Telefon Üreticileri

Ana Sayfa » Cep Telefonu » 2020 Dünyanın En Çok Kazanan Telefon Üreticileri
2020 Dünyanın En Çok Kazanan Telefon Üreticileri

Günümüzde telefonlar bir ihtiyaç halini aldı. Doğal olarak üreticiler de her sene yeni ve bir üst model telefonlar üretmektedir. Her sene daha güzel telefonların çıkması ile tüketiciler en güzel en iyi özellikli telefonu alabilmek için sıraya girmektedir. Bu durum da telefon üreticilerinin işine yaramaktadır. Peki, Dünya’nın en çok kazanan telefon üreticileri hangileridir? İçeriğimizde adını dahi duymadığınız telefonlar olabilir. Fakat şu anda birçok insan bu markaları kullanmaktadır.

  1. Oppo

Adı çok duyulmayan telefonlardan bir tanesidir. Ancak Çin başta olmak üzere birçok ülkede bu marka çok satanlar arasına giriyor. Gerek özelliklerinin iyi olması gerekse fiyatının uygun olması sebebi ile oldukça tercih edilen markalardan. Artık ülkemizde de adını yavaş yavaş duymaya başlıyoruz.

  • Xiaomi

Xiaomi Türkiye’de de ilk mağazasını açmış durumda. Çin’in en iyi telefon markalarından biri olan Xiaomi ülkemizde de çokça tercih edilmeye başlandı.

  • Apple

Tabi ki en popüler markalardan bir Apple. Her sene çıkardığı yeni üst modeller ve telefonlara eklenen özellikler sayesinde insanlar tarafından oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

  • Huawei

Çin’in en büyük telefon markalarından biri de Huawei. Dünya’da herkes tarafından çokça tercih edilmektedir. Türkiye’de de marka oldukça rağbet görmekte. Bu yıl toplamda 54.2 milyon satış yaptı.

  • Samsung

Dünya2nın en iyi telefon üreticilerinden biri de tabi ki Samsung. Marka ülkemizde de Apple’dan sonra en çok tercih edilen markalardan. Üç ayda toplamda 71.5 milyon Samsung satışı gerçekleşti.

Listeye bakacak olursak Apple bir düşüş içerisinde. Bunun sebebi de yeni nesil iphoneların oldukça pahalı olması gösterilmektedir. İnsanlar artık özellik bakımından iyi fakat uygun telefon markalarına yönelmektedir. Bunun yanında İphone kullanıcılarına artık çok iyi yenilikler sunamamakta. Bu da düşüş yaşamasının bir başka nedenidir. Günümüzde Samsung en çok satan telefon markası olmasıyla listenin başında. Daha sonra onu Huawei izlemektedir. Bu firmanın Amerika ile sorunları olmasına rağmen hala satışları iyi derecelerde artmaktadır. En iyi satan telefonlar arasında üçüncü sırayı ise hatırı sayılır bir şekilde düşüş yaşayan Apple alıyor.

2020 Dünyanın En Çok Kazanan Telefon Üreticileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İnternetin İcadı İnternetten Yemek Tarifi WordPress Site Taşıma Videolu Anlatım Teknoloji ve Tasarım dersinin Yararları Akılcılığın Yapıcılıkla ve Gerçeklikle İlgisi Freefixer ile Gereksiz Yazılımları Temizleme

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır