Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

2014 Yılı Bilim ve Teknoloji İcatları

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » 2014 Yılı Bilim ve Teknoloji İcatları
2014 Yılı Bilim ve Teknoloji İcatları

Teknolojinin gelişimiyle birlikte önemli araştırmalarda bulunan mucitler, hayatımızı kolaylaştıracak pek çok yeni ürünü bizlere sunuyor. Geçmiş yıllarda daha çok yabancıların hakim olduğu bu alanda yavaş, yavaş ülkemizde bulunan mucitlerin, icatlarını da görmeye başlıyoruz.

guitar wings nedir

Bu yazımızda 2014 yılı icatları, 2014 yılının en iyi buluşları, 2014 yılı bilim ve teknoloji ürünleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

360 Derece Görüş İmkanı Tanıyan Termal Kamera

Üzerinde yaklaşık dört yıl boyunca çalışılan ve benzer örneklerine oranla oldukça ucuza mal olan bu kamera, yaklaşık 100 bin dolarlık yedi kameranın gerçekleştirdiği işlemi 16 bin dolar gibi bir ücretle tek başına yapabilmekte. 360 derece sürekli hareket eden termal bir sensörü bulunan kameranın yine üzerinde yer alan dahili çipler ile sürekli yenilenen panoramik video görüntüleri oluşturabildiği belirtiliyor.

Saniyeler İçerisinde Kanı Durduran Sünger

Özellikle askeri alanda önemli bir buluş olan bu sünger, bir pansuman sırasında sıhhiyenin birkaç dakika da gerçekleştirdiği işlemi saniyeler içerisinde yapabiliyor. RevMedx firması tarafından geliştirilen ve Xstat adı verilen bu ürün gazlı beze oranla çok daha hızlı ve etkili bir şekilde yaralara enjekte edilerek kan kaybını önleyebiliyor.

Guitar Wing – Parmak Stüdyo

Jay Smith ve Travis Redding tarafından tasarlanan bu ürün MIDI cihazın gerçekleştirdiği işlemi çok daha kolay ve küçük boyutlar içerisinde yapabiliyor. Öyle ki cihaz ile efektlerden dijital ses istasyonları ve sahne ışıklarına kadar pek çok alan kontrol edilebilmekte.

2014 Yılı Bilim ve Teknoloji İcatları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hangi Araba Markası Nerede Üretiliyor , Hangi Ülke ? Hit Arttırma Yolları Bilgisayarda Dosya ve Klasörler Nasıl Şifrelenir Bilgisayar Performansı Nasıl Artırılır – Öneri SMTP Nedir ? Ne işe Yarar Marsta Su Bulundu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır