Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

1and1ile Domain Sorgulama ve Kayıt

Ana Sayfa » Webmaster » 1and1ile Domain Sorgulama ve Kayıt
1and1ile Domain Sorgulama ve Kayıt

Domain, alan adı anlamına gelmektedir ve bir web sitesinin internetteki adı ve adresini belirtir. Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır aksi taktirde o web sitesine sadece IP adresi ile erişilebilir. Alan adları, IP adreslerinin kelimelere dökülmüş halidir bu sayede daha akılda kalıcıdırlar ve serverlara ulaşmayı daha kolay hale getirirler. Her bir alan adının, hepimizin aşina olduğu; .com, .net, .org ve yeni hayatımıza giren .istanbul gibi uzantıları vardır.

X adlı bir şirket olduğunu düşünelim ve bu şirketin alan adı da x.com olsun. Bu adres herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna yazıldığında, tarayıcı bu alan adını önce web sitesinin sahip olduğu IP adresine dönüştürür ve siteye girmek isteyen kullanıcıyı bu IP adresine sahip sunucuya yönlendirir. Internet kullanıcıları bu IP adreslerini bilmedikleri için bu adreslerin bir alan adı ile temsil edilmeleri web sitesini barındıran sunucuya erişim için çok daha elverişlidir.

Günümüzde firmalar dışında, kişilere ait web siteleri bile çok fazla. Bu sebeple bir domain almadan önce o domainin sahipli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Normalde bir domainin tescil süresi 1 ila 10 yıl arasında değişmektedir. Kayıt işlemini yaptıktan sonra bir sonraki tescil tarihinden önce bu domaini tekrar kendi adınıza kaydetmeniz gerekir. Domain yenilemede geç kalınırsa sahip olmak istediğiniz domain bir başkası tarafından alınabilir.

Her türlü kuruluş hedef kitlesine ulaşabilmek adına bir web sitesi sahibi olmalıdır ve bu web sitesi için de bir domain edinmek gereklidir. Sahip olunan domainin, yaptığınız işi yansıtan ya da doğrudan kuruluşun ismini içeren bir domain olması SEO açısından da daha fazla avantaj sağlayarak arama motorları üzerinde daha kolay bulunmanızı sağlar. Domain sahibi olmak için, 1and1’dan yeni domain talep edebilirsiniz.

Güvenilir ve kaliteli internet servisi sağlayıcılarından alacağınız bir domain ile web sitenizi internette daha kolay ulaşılır hale getirerek bütün pazarlama ve satış operasyonlarınızın üretkenliğini arttırabilirsiniz. Ayrıca 1and1’den aldığınız domain sigortalandığından, kayıt süresi boyunca domaininiz güvence altında olduğuna da emin olursunuz.

1and1ile Domain Sorgulama ve Kayıt - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türk Mucitleri ve Yaptıkları icatlar Zararlı Yazılım Keylogger lara Karşı AntiLogger Yasaklı Sitelere Giriş ZenMate ile Çok Kolay iPad’de ekran kaydı videosu nasıl alınır? Cisimleri Havada Tutmak artık Mümkün Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır