Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

100 Kilometrede 1 Litreden Az Yakıt

Ana Sayfa » Arabalar » 100 Kilometrede 1 Litreden Az Yakıt
100 Kilometrede 1 Litreden Az Yakıt

 

Trier Üniversitesinde yapılan bir çalışmada, öğrenciler geleceğin arabalarını üretiyorlar. Bu çalışma 2006 yılında kurulan ve üniversite bünyesinde bir ekip oluşturularak çalışmalara başlanan bir grup bilim insanı ve öğrencileri tarafından yapılıyor. Üretilen araba oldukça hafif, sessiz ve en önemlisi enerji tasarruflu olma özelliğine sahip. Şimdiye kadar iki adet ürettiler. Bu arabaların adları Protron ve Aeris.

AMG Driving Academy 2008

Hartmunt Zoppke ve beraberinde ekibi şuan için bu arabalardan olan Protron üzerinde çalışıyor. Bu son proje ile üretilen aracın seri üretime hazır bir araç olduğunu vurguluyor ve özelliklerini anlatıyor; “Dört koltuklu ve 100 kilometre de 1 litreden az bir yakıt harcama sistemine sahip olacak. Doğal olarak daha düşük bir hava direncine sahip. Konsept olarak da çığır açacak bir durumu söz konusu. Oldukça hafif olan bu araçta ağırlık yakıt tüketimini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle hafif malzemelerle bunu sağlamak oldukça mümkün. En önemli özelliği ise, araç ihtiyacı olmayan her şeyden arındırılmış olmalıdır.” Son teknoloji ürünü arabaların seri üretime geçmesini merakla takipediyoruz.

100 Kilometrede 1 Litreden Az Yakıt - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İOS 8 – Güncelleme Sonrası Olumlu ve Olumsuz Etkiler Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yolları Acaba Beğenecek mi ? Isaac Newton Kimdir, İcat ve Buluşları Nelerdir? Kar Neden Beyaz Renklidir ? Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır