Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

10 Dakikada Şarz Olabilen Toshiba Laptop

Ana Sayfa » Bilgisayar » 10 Dakikada Şarz Olabilen Toshiba Laptop
10 Dakikada Şarz Olabilen Toshiba Laptop

Günümüzde kullanım alanı yaygınlaşan laptopların şarzlarından yakınır olmuştuk fakat Japonya’da düzenlenen Ceatec Adlı fuarda Toshiba, yepyeni pil teknolojilerini tanıttı. Özellikle taşınabilir PC’ler için tasarlanmış olan SCiB bataryaları, %90 şarj durumuna 10 dakika içerisinde geliyor. Yeni bataryalar ayrıca çok daha uzun süre dayanıyor ve tekrar şarj edip kullanma adetleri normal lithium-ion bataryalara göre çok daha fazla.

SCiB ya da tam açılımıyla Super Charge Ion Batteries (süper şarjlı ion piller), seleflerine göre çok daha dayanıklılar ve herhangi bir darbeye maruz kaldıklarında patlama riskleri bulunmuyor. Bunun sebebi ise yeni pillerin daha iyi termal dengeye sahip olmaları ve kısa devre ile aşırı ısınmaya karşı çeşitli güvenlik önlemleri barındırmaları.

SCiB bataryalar, 5000 ila 6000 kere şarj edilebiliyorlar. Normal Lithuim-ion bataryalar ise genelde 500 şarj döngüsüne sahipler. Toshiba yetkilileri bu yeni pillerin henüz deneme aşamasında olduklarını ve yeni nesil dizüstü PC’lerde yer almalarının daha bir sene bulacağını belirttiler. SCiB bataryalar yalnızca IT dünyasında değil, elektrikli bisiklet gibi uzun süre pil dayanıklılığı isteyen ürünlerde de kullanılacak.

10 Dakikada Şarz Olabilen Toshiba Laptop - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Patates Tüfeği  ( PATATOR ) Yeni Nesil Savaş Uçakları ve Karşılaştırması Android Telefonlarda Video İndirme USB Bellek Nasıl Formatlanır? Rehber iCloud’da Yeni Güvenlik Önlemi – Rehber İnsan Gözünün En fazla Görebileceği Mesafe

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır