Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows Yazılımlarına Özel Alternatif Programlar

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows Yazılımlarına Özel Alternatif Programlar
Windows Yazılımlarına Özel Alternatif Programlar

Windows işletim sistemi kullanıcıları bilgisayarında Windows ile hazır olarak gelen pek çok programı  uzun yıllardır kullanıyor. Kurulum sonrasında herhangi bir seçeneğe tabi tutulmadan gelen bu programlar yerine çok daha kullanışlı alternatif yazılımları tercih edebilirsiniz.

alternatif yazılımlar

Bu yazımızda Windows’a alternatif programlar, Windows yazılımlarına alternatifler, en iyi Windows uygulamaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Window’u kurduktan sonra çok sayıda programın işinize yarasa da yaramasa da bilgisayarınıza kurulduğunu görebilirsiniz. Başta Wordpad ve Internet Explorer olmak üzere sayısız Windows yazılımı yerine alternatif daha hızlı ve kullanışlı programları tercih edebilirsiniz. Aşağıda sizler için derlediğimiz bu programlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows Gezginine Alternatif FreeCommander

Yıllardır kullandığımız Windows gezgini her yeni işletim sisteminde çeşitli yeniliklerle bize sunulsa da pek bir değişiklik görülmüyor. Windows Gezginine alternatif olarak kullanabileceğiniz yazılımlardan birisi olan freeCommander sunduğu çift pencere özelliği ile daha hızlı işlem yapmanızı sağlıyor.

Görev Yöneticisine Alternatif Process Explorer

Herhangi bir programın yanıt vermediği durumlarda Görev Yöneticisi ile programı sonlandırmaktayız. Fakat programın neden yanıt vermediği ya da diğer detayları hakkında görev yöneticisi üzerinden bilgi alınamamakta. Process Explorer ile görev yöneticisinden daha kapsamlı bir şekilde uygulama üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Media Player’a Alternatif VLC Media Player

Müzik ve video dosyalarını oynatma da kullanılan Windows Media Player pek de kullanışlı özellikler sunmuyor. Daha çok dosya türünü destekleyen ve kullanışlı olan VLC Media Player, pek çok ihtiyacınızı karşılama konusunda yardımcı olacaktır.

Windows Yazılımlarına Özel Alternatif Programlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kadınlar tarafından bulunan icatlar TeknoAlem yeni yüzüyle yayına devam ediyor. Türkiye’de Uydu Fabrikası Açılıyor. İlk Proje Turksat 5A ”Başarının Anahtarı” Çok Amaçlı bir Alet Steam Oyunu Kütüphaneden Kalıcı Silmek Burç Yorumları ve Özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır