Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknoloji için Patent Almanın Önemi

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Teknoloji için Patent Almanın Önemi
Teknoloji için Patent Almanın Önemi

Çizimleri ve Tasarımı yapılan ayaksız sandalyelerin patentlerinin alındığını ancak üretime 10 sene sonra geçilceğini söylesem sanırım atıyorsun diyeceksiniz. Ama gerçekten durum böyleymiş.

Bir şirkette çalışan kişi teknoloji geliştirme bölümünde kendisi ve ayaksız sandalyenin patentini aldıklarını söylemiş. Üretime geçilmeyen bir şeyin nasıl patentini alabilirsiniz ki ? Demişlerki bir projen olursa sineklerin gözlerini kör edecek saçma bir projen olsa bile hemen patentini al demişler. Gün gelir yapılınca sana para öderler. Tabi tasarımı falan yap sonra al . Tüm malzemeler ve çizimleri yapılmış fakat teknolojik gelişmeler dikkate alınarak ayaksız sandalyeyi şu an yapacak daha doğrusu seri üretecek bir zamanları imkanları yokmuş . O yüzden biraz beklemeye alınmış fakat patenti alınarak.

Bu gelişmede neymiş ne olabilir ki ha ayaksız ha ayaklı olsun demeyin. Bunun habercisi demek uçan kaykaylar, uçan arabalar anlamına geliyor 🙂 Vaybea Bir Projen varsa haydi durma sende al patentini Bir gün yapacağın şeyi televizyonda görebilirsin.

Teknoloji için Patent Almanın Önemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Özel İstanbul Arçelik Servis Telefonu – 444 5 545 Dünyanın En genç Bilim Adamı 2008-2009 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümresi NVIDIA Satışlarından Zarar Etti Yara Bandı Kim Tarafından Nasıl İcat Edildi. Arnica Süpürgeleriniz İçin özel Servis Hizmeti

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır