Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır?
Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır?

Günümüz de geliştirilen yeni ürünler ile elektronik aletler suya karşı daha dayanıklı hale getirildi. Özellikle telefon ve tabletler için ciddi bir sorun olan su, elektronik devreler ile temas ettiğinde cihazın tekrar kullanılmasına imkan vermemektedir.

suya düşen telefon nasıl kurtarılır

Bu yazımızda suya düşen telefonlar nasıl kurtarılır, suya düşen tablet nasıl kurtarılır, suya düşen elektronik aletleri kurtarma gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Geçmişe oranla daha az karşılaşılan bir sorun olsa da yaz aylarında teknolojik aletler için su büyük bir kabustur. Deniz ya da havuz keyfi yapmak isteyen kişiler, elektronik aletlerin suya düşmesi nedeniyle ciddi sorunlar yaşamaktalar. Binlerce lira ödenerek alınan elektronik aletlerin suya düşmesi durumunda yapmanız gerekenler hakkında aşağıda bilgiler bulabilirsiniz.

  • Eğer suya düşen elektronik alet telefon ise ilk olarak vakit kaybetmeden kapatılmalı, batarya, simkart ve telefon ayrılmalıdır. Bu işlemden sonra yumuşak bir bez yardımı ile telefonu kurulamalı ve gerekli ise hafifçe sallayarak suyu çıkarmalısınız.
  • Pek kullanılmasa da pirinç, suyu emme konusun da oldukça etkili bir uygulamadır. Telefon ya da tabletinizin suya düşmesi durumunda genişliğine uygun olacak bir kap içerisinde çevresini pirinç ile kaplayın ve en az 24 saat bu kaptan çıkarmayın.
  • Islanan elektronik aletinizin nemini aldırabilmesi için bir dolap içerisinde 2 – 3 gün bekletmeniz faydalı olabilir.

Elektronik aletlerinizi sıcak bir petek ya da diğer alanlara koymayın, mekanik aletler ile kurutmaya çalışmayın. Ayrıca telefonu derin dondurucuya koymak oldukça zararlı bir harekettir.

 

Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mors Alfabesi Nedir? Kim Tarafından Ne Zaman İcat Edilmiştir? Stetoskop ve Kullanım Alanları Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın Geçmişi ve Çerezleri Silmek için CCleaner v2.09 WordPress Sürümünü Saklamak veya Farklı göstermek A – B – C Class Ip Nedir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır