Messenger Kullanmadan Facebook Üzerinden Nasıl Mesajlaşılır

Sosyal medya devi Facebook son dönem de mobil cihazlar da ve tabletler de Facebook uygulaması yanında mesajlaşma özelliğinin kullanılabilmesi için Messenger uygulamasının da kurulmasını şart koşuyor. Her ne kadar ayrı iki uygulamadan memnuniyet duyanlar olsa da halen belirli bir kullanıcı kitlesi yalnızca tek uygulama üzerinden devam etmek istiyor.

messenger kullanmadan mesajlaşmak

Bu yazımızda Messenger kullanmadan Facebook üzerinden mesajlaşma, Facebook mesajlaşma sistemi, Facebook Messenger uygulaması hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sosyal medyanın en önemli mecralarından olan Facebook, yalnızca bilgisayarlar üzerinden değil tablet ve diğer mobil cihazlar üzerinden de hizmet veriyor. Uzun bir süre yalnızca Facebook uygulaması üzerinden kullanıcılar pek çok işlemi gerçekleştirirken son dönemde Facebook tarafından sunulan Messenger uygulamasının kullanımı zorunlu hale getirildi.

Facebook mesajlaşma özelliğini kullanan kişiler için zorunlu tutulan bu uygulama bir kitle tarafından benimsenmiş olsa da büyük bir çoğunluk halen Facebook üzerinden mesajlaşmaya devam etmek istiyor.

Messenger Kullanmadan Facebook Üzerinden Mesajlaşma

Facebook, kullanıcıların hızlan yüklemeye başladığı Messenger uygulaması ile yola devam etmeyi planlarken beklenmeyen bir açık ile Messenger kurmadan mesajlaşma mümkün hale geldi. İOS kullanıcıları için App Store’a girdikten sonra Messenger uygulamasını yükle tuşuna basın ve işlem tamamlanmadan iptal ederek uygulamayı, menüden kaldırın. Bu işlem sonrasında yalnızca Facebook uygulaması üzerinden mesajlaşmaya devam edilebilmekte.

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar da ise benzer yöntem uygulanabilmekte. Fakat şirketin bu açığı kısa sürede önleyebileceği düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir