Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir?
İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir?

Zaman, zaman hepimizin karşılaştığı gerek tarayıcı da gerekse de masa üstünde ortaya çıkan bu reklamlar zararlı yazılımlar ya da eklentiler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla tarayıcılarda karşılaşılan bu reklamları önlemenin birkaç farklı yolu bulunmaktadır.

izinsiz çıkan reklamları engelleme

Bu yazımızda masa üstünde çıkan reklamlar nasıl engellenir, izinsiz çıkan reklamları engelleme, tarayıcı reklamlarını engelleme gibi konularda bilgiler bulabilirsiniz.

Masa üstünde ya da tarayıcınız da izniniz dışında reklamlar mı çıkıyor? Bu reklamları antivirüs programları kullanmanıza rağmen engelleyemiyor musunuz? Aşağıda izinsiz çıkan reklamları temizleme yolları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İzinsiz Açılan Reklamlar Nasıl Engellenir?

Tarayıcı dışında masaüstün de tarayıcı açık olmamasına rağmen reklam görüyorsanız muhtemelen reklam yazılımı olan adware yüklemesi yapılmıştır. Çoğunlukla adware yazılımları yararlı etkiye sahip olsa da kimi zaman izinsiz reklamların görüntülenmesine neden olabilir.

İlk olarak güvenilir ve güncel bir antivirüs yazılımı ile bilgisayarınızı taratmalı ve varsa zararlı yazılımları kaldırmalısınız. Eğer antivirüs yazılımınız bu zararlı eklentileri temizleme de yetersiz kalıyorsa size önereceğimiz en uygun program Malwarebytes Anti-Malware’dir. Her tür malware dosyalarını bulup etkisiz hale getiren bu yazılım pek çok antivirüs programıyla da uyumlu şekilde çalışabilmekte.

Bir diğer rahatsız edici konu ise tarayıcı da ortaya çıkan, izinsiz yönlendirme yapan ya da anasayfanızı değiştiren reklamlardır. Çoğunlukla yüklenen bir program ile gelen bu reklamlar tarayıcı eklentisi ya da bilgisayara yüklenmiş bir program aracılığıyla ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda ilk olarak tarayıcınız da yüklü olan eklentileri kontrol etmeli daha sonra bilgisayarınızda reklam içerikli programlara göz atmalısınız. Eğer bu işlemlerden bir sonuç alamıyorsanız malware yazılımları ile soruna kökten çözüm bulabilirsiniz.

İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Buderus Marka Kombileriniz İçin Servis Hizmeti USB Bellek Nasıl Formatlanır? Rehber Youtube’dan Yeni Özellik – Youtube Music Key WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek Banka e-postalarına Dikkat! Hangi Güvenlik Önlemleri Alınmalı İnsanlar Neden Esner ? Yazıyı Okurken Esneyeceksiniz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır