Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Isaac Newton Kimdir, İcat ve Buluşları Nelerdir?

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Isaac Newton Kimdir, İcat ve Buluşları Nelerdir?
Isaac Newton Kimdir, İcat ve Buluşları Nelerdir?

Isaac Newton 25 Aralık 1642 yılında İngiltere’de doğmuş ve 20 Mart 1727 yılında yine İngiltere’de ölmüştür. Fizik, Matematik, Astronomi alanlarında önemli çalışmaları olan bilim adamının aynı zamanda felsefi konularda da görüşleri bulunmaktadır.

isaac newton icatları

Bu yazımızda Isaac Newton kimdir, Isaac Newton buluşları, icatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

25 Aralık 1642 yılında İngiltere’nin Woolsthorpe bölgesinde dünyaya gelen Isaac Newton ilk yıllarını bu bölgede geçirmiş ve ilk eğitimini 12 yaşında Kralın Okulu olarak adlandırılan Grantham’da Kings School’da almıştır. 1661 yılında Cambridge Trinity College eğitim almaya başlayan Newton, Cebir, Geometri ve Trigonometri konularında kendini geliştirmiştir.

Isaac Newton Çalışmaları, İcat ve Buluşları

Newton yapmış olduğu tüm çalışmalarda Galileo’nun tekniğini kullanmış ve onu örnek almıştır. Bilim adına yaptığı çalışmalarda deneyin, araştırma üzerinde etkili olan en önemli yöntem olduğunu düşünmüştür.

Bilimsel çalışmalar konusunda Matematik, Mekanik ve Fizik alanlarında önemli buluşları olmuştur.

Matematik Alanında Yaptığı Çalışmalar

Newton matematik alanında pek çok konu üzerinde etkili çalışmalar yapmış özellikle İntegral ve diferansiyel konularında önemli yöntemler geliştirmiştir. Matematik alanında yaptığı en önemli buluş ise (a+b)* ifadesinde yer alan üstel serinin açılımını anlatan iki teoremdir.

Leibniz ile yapmış olduğu Kalkülüs çalışması ise akış yöntemlerini içeren ve yalnızca özel birkaç matematikçiye gösterilen bilgileri içermektedir.

Mekanik Alanında Yaptığı Çalışmalar

Newton mekanik alanında kütle çekim yasasını ortaya koymuş, eylemsizlik ilkesini açıklamıştır. Ayrıca fizik alanında etki – tepki eşitliği ifadesi, Newton’un en önemli çalışmaları arasında yer almaktadır.

Newton yukarıda yer alan çalışmaları dışında ayrıca Felsefe, İlahiyat gibi alanlarda da fikirler sunmuştur.

Newton’a Ait Bazı Eserler

Method, Opticks, Yerçekimi vb…

Isaac Newton Kimdir, İcat ve Buluşları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

halid13 Aralık 2016

newtonun annesi kim adı ne

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kağıdın icadı , Kağıt Kimler Tarafından Nasıl icat edildi ? İnternet Sansürü ile Neler Değişecek? İşte İnternet Sansürünün Detayları Sosyal Ağlar’da Sahte Uygulamalara Dikkat! WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek Windows Xp’nin Kaldırılma Süresi Uzatıldı Google Chrome’da Flash’ın çökme sorunu nasıl giderilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır